2. kwietnia

 ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

POLSKA NA NIEBIESKO 2017!

Zobacz jak świeciliśmy w tym roku!

„Mam autyzm. Mam seksualność. I co dalej?”.

To pierwsza pozycja polskiej autorki, która porusza sprawy związane z seksem i seksualnością osób z autyzmem. Bez pruderii i odważnie. Powstała jako podręcznik dla rodziców, terapeutów, nauczycieli, ale również dorosłych osób z autyzmem.

Czytelnik dowiaduje się zatem, jak nauczyć osoby ze spektrum autyzmu rozróżnienia tego, co prywatne, publiczne, intymne – co jest bardzo ważne w kontekście uczenia dziecka z autyzmem nie pokazywania intymnych części ciała publicznie. Autorka nie boi się poruszać roli masturbacji jako sposobu rozładowania napięcia seksualnego czy bardzo trudnego tematu dotyczącego osób z autyzmem jako potencjalnych ofiar przemocy seksualnej.

POMÓŻ DOROSŁYM OSOBOM Z AUTYZMEM

Przekaż darowiznę i zmień świat osób z autyzmem na lepszy

CZYM DLA CIEBIE JEST AUTYZM?

Na to pytanie odpowiedzieli bohaterowie filmu akcji Polska na niebiesko.

Obejrzyj wzruszające wideo Fundacji JiM!

Chcemy być sobą

Osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera chcą wyjść poza ramy i tworzyć je po swojemu – tak jak na naszych zdjęciach. Pragną akceptacji i zrozumienia, bez narzuconych instrukcji. Nie chcą się zmieniać, chcą podążać własną ścieżką.
Mają do tego prawo, jak my wszyscy!

Po co świecimy?


Chcemy, aby ludzie w całej Polsce dowiedzieli się o autyzmie jak najwięcej. Co roku, 2go kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu organizujemy akcję Polska na niebiesko, podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem. Jednak niebieskie światło to nie wszystko! Na terenie całego kraju można znaleźć punkty informacyjne. Przyjdź, zapytaj i poznaj osoby z autyzmem i ich rodziców.

Loading map...

Loading

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY AKCJI