MAM AUTYZM
MAM
SEKSUALNOŚĆ

I CO DALEJ?

PIERWSZA TAKA KSIĄŻKA W POLSCE!

Mamy seksualność, chcemy być sobą

O AUTORCE

dr Izabela Fornalik

Jej pierwszą miłością zawodową jest pedagogika specjalna, a drugą seksuologia. Od wielu lat prowadzi warsztaty i konsultacje na temat seksualności dla osób z ASD i osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla ich terapeutów, nauczycieli i rodziców.

Wykłada na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Podyplomowych Studiach „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na UAM w Poznaniu. Jest autorką licznych publikacji dotyczących seksualności, m.in. poradników  Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów oraz Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także pomocy dydaktycznych do edukacji seksualnej uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Jest członkinią Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz przewodniczącą Zespołu ds. Seksualności Osób z Niepełnosprawnością.  Zdobywa kwalifikacje psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.

Współpracuje z Fundacją JiM i innymi organizacjami działającymi na rzecz osób ze spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnością intelektualną na terenie całej Polski.

Przez okres dwóch lat wraz z Biancą-Beatą Kotoro prowadziła rubrykę „Sekspogotowie” w Magazynie Psychologicznym „Sens”.

RECENZJE

„To pierwsza taka książka, z której rodzice, terapeuci i nauczyciele mogą czerpać praktyczne propozycje jak przejść przez okres zainteresowań seksualnych u dzieci, jak radzić sobie z okresem dojrzewania, wreszcie -jak uczyć intymności dorosłe osoby z ASD.”

z recenzji Prof.dr hab. Małgorzaty Sekułowicz

„Na szczególną uwagę zasługuje sposób w jaki Autorka łączy konkretne instruktażowe treści z wiedzą teoretyczną o dużym nieraz poziomie abstrakcji, zachowując przy tym poszanowanie dla intymności osób niepełnosprawnych.”

z recenzji Prof.dr hab. Marii Beisert