KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

3,6 mln zł, jest OK! Dziękujemy za 1%

3,6 mln zł – wpłynęło na konto Fundacji JiM! Pieniądze pochodzą z jednego procenta podatku i trafiają na subkonta JiM, które Fundacja prowadzi bezpłatnie dla 1500 dzieci. Zgromadzone środki to dla dzieci bezpośrednia pomoc –  przeznaczane są na refinansowanie ich leczenia, terapii i rehabilitacji.

Te ponad 3 miliony, to zasługa rodziców, którzy niezłomnie zachęcali rodzinę, bliższych znajomych i dalszych znajomych, do wspierania ich dziecka 1% podatku. Nie obawiali się powiedzieć „1%. Poproszę” – mówi Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji JiM. – Komuś, kto nigdy nie był w takiej sytuacji, trudno to zrozumieć. Ale poprosić innych o pomoc, to jedna z największych życiowych barier do pokonania.

Rekordowa kwota w kilkuletniej w historii subkont JiM to ponad 70 tysięcy złotych – tyle pieniędzy udało się zebrać na indywidualnym subkoncie dziecka, które korzysta z pomocy fundacji.  Fundacja otrzyma szczegółowe dane na temat zgromadzonych środków z urzędu skarbowego mniej więcej w połowie października, wtedy rodzice dowiedzą się ile dokładnie pieniędzy trafiło na dane subkonto. 

Fundacja JiM pomaga rodzicom od strony organizacyjnej, formalnej – doradza, wspiera w realizowaniu pomysłów. Daje plakaty, wizytówki, listy polecające, umożliwia bezpłatne wysyłanie SMS-ów. Wszystko po to, by rodzice mogli prowadzić kampanie na rzecz swoich dzieci, we własnych środowiskach. Zebrane w ten sposób pieniądze pozwalają rodzicom, zapewnić dziecku terapię „na miarę”, dopasowaną do jego potrzeb.

Fundacja JiM zbiera 1% podatku od ponad 10 lat, od kiedy każdy z nas może przekazywać tę część należnego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. W tym roku Fundację wsparło ponad 55 tysięcy osób.

Jeżeli znasz kogoś, kto chciałby założyć subkonto JiM dla swojego dziecka i zbierać środki na jego leczenie, terapię lub rehabilitację lub sam chciałbyś założyć takie subkonto dla swojego dziecka, wejdź na www.jim.org/subkonta .

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam