KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Autystycznie dumni. Razem!

18 czerwca obchodzimy Autystyczny Dzień Dumy. Święto powstało w 2005 roku. Ma przełamać mity i stereotypy związane z autyzmem i jasno pokazać społeczeństwu, że ten nigdy nie powinien być powodem do wstydu. Święto powstało z inicjatywy osób w spektrum, które chcą, by autyzm przestał być uważany za zaburzenie, a stał się powszechnie akceptowaną formą odmienności.

Duma z tego kim się jest ma ogromne znaczenie dla każdego człowieka. W przypadku osób autystycznych jej rola jest większa. Nie tylko pozytywnie wypływa na samopoczucie i zwiększa pewność siebie, ale też pomaga łamać stereotypy. Dumna osoba w spektrum to najlepsza wizytówka dla całej społeczności i jednocześnie reprezentant, który swoją postawą doprowadza do zmiany spojrzenia na autyzm w społeczeństwie.

Takim reprezentantem może być każdy z Was! Dumę można okazać na wiele sposobów, a my zachęcamy do udziału w naszej internetowej akcji. By wziąć w niej udział wystarczy zrobić sobie zdjęcie z naszym specjalnym hasztagiem #dumaA i wrzucić je w media społecznościowe oznaczając Fundację JiM.

Tych, którzy już się przyłączyli do akcji można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych.

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam