KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Biegnij i wspieraj osoby z autyzmem

Ruszyły zapisy do Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2020. W tym roku uczestnicy będą mogli wesprzeć Fundację JiM i przekazać środki na rzecz osób z autyzmem.

18. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wystartuje 16 maja o godz. 19.00. Dla wielu biegaczy to obowiązkowy punkt w ich sportowym kalendarzu. Pod względem frekwencji w klasyfikacji biegów ulicznych na dystansie 10 km Rossmann Run zajmuje już szóste miejsce w kraju. Jednak nie tylko aspekty sportowe wyróżniają to wydarzenie. Przyświeca mu również idea pomagania. W tym roku uczestnicy będą mogli wesprzeć Fundację JiM i podczas rejestracji wpłacić dodatkowe środki na jej rzecz. Dla biegaczy zostaną przygotowane również gadżety, a dochód z ich sprzedaży przekazany na pomoc osobom z autyzmem. Ich zakup będzie możliwy podczas odbioru pakietów startowych.

Najmłodsi pobiegną dla osób ze spektrum

8 dni później, 24 maja, pobiegną najmłodsi. Zapisy na Mini Bieg, czyli Rossmann Run dla dzieci, rozpoczną się na początku marca. Udział w zawodach mogą wziąć już trzylatki. Cały dochód z zapisów na Mini Bieg zostanie przekazany za rzecz Fundacji JiM.

Po raz kolejny sponsorem tytularnym imprezy zostały drogerie Rossmann. – Przy okazji naszych różnych inicjatyw, również Biegu Ulicą Piotrkowską, przeznaczamy środki na rzecz organizacji społecznych. Chcemy w tym roku wesprzeć Fundację JiM, która pracuje na rzecz dzieci z autyzmem – powiedział podczas konferencji prasowej Marek Maruszak, prezes zarządu firmy Rossmann.

Bieg będzie doskonałą okazją, aby zwiększać świadomość autyzmu wśród jego uczestników oraz kibiców. W tym celu zaplanowaliśmy szereg atrakcji, umożliwiających poznanie aspektów związanych ze spektrum, m.in. pokój sensoryczny oraz gogle VR, które pozwalają zobaczyć świat z perspektywy osoby z autyzmem.

Jest nam bardzo miło, że organizatorzy Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run oraz firma Rossmann w tym roku postanowiły wesprzeć działalność Fundacji JiM. Naszą misją jest tworzenie lepszego świata dla osób z autyzmem, w którym każda osoba ze spektrum może realizować swój potencjał – mówi prezes Fundacji JiM, Tomasz Michałowicz. – Dzięki takim inicjatywom możemy jeszcze efektywniej osiągać ten cel oraz budować świadomość autyzmu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym święcie sportu w Łodzi i wsparcia osób ze spektrum.

Zapisz się na Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2020. Do 16 stycznia koszt rejestracji wynosi 40 zł.

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam