Radosny taniec, czyli Polska na niebiesko


Rodzice dzieci niepełnosprawnych czasem płaczą, załamują ręce, podnoszą je jakby obwiniali los. Czasem czują złość, a nawet gniew. JiMowym rodzicom też to się zdarza. Ale w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu radośnie
tańczymy

2 kwietnia ludzie na całym świecie robią wiele, by nieść wiedzę na temat autyzmu. Że autyzm, to ogromny problem społeczny. Że diagnozuje się go już u 1 dziecka na 100. Że wczesna diagnoza i i konsekwenta terapia mogą skutecznie pomóc. Że nasze dzieci mają prawo do leczenia, edukacji. Prawo do pracy!

JiM także w tym roku daje z siebie wszystko. W pięciu miastach Polski stanie ogromna JiMowa żarówa z napisem 1/100 (już u 1 dziecka na 100 diagnozuje się autyzm). Wokół niej zgromadzą się JiMowi rodzice, ich znajomi i przyjaciele, terapeuci, wolontariusze oraz wszyscy fani JiM. Razem damy taki show, że wszystkim szczęki opadną!

Oczy wszystkich będą zwrócone na nas. Nie będziemy załamywać rąk, nie będziemy płakać. Pokażemy, że rodzic dziecka z autyzmem jest pogodny i uśmiechnięty. Że można wychowywać niepełnosprawne dziecko i być szczęśliwym człowiekiem. Że autyzm, to nie koniec świata.

Będziemy radośnie tańczyć.

Niech JiM będzie z Wami!

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam