KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

To dzięki Wam cała Polska znów była na Niebiesko! Dziękujemy

Udało nam się po raz kolejny! To dzięki Wam 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu po raz kolejny sprawiliśmy, że cała Polska zwróciła uwagę na nasze dzieci i osoby z autyzmem. Tym razem akcja Polska na Niebiesko miała hasło: „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”, a jej efekty, ogromny oddźwięk i skala przerosły nasze marzenia. Bardzo Wam za to dziękujemy!

Do tegorocznej akcji podeszliśmy bardzo merytorycznie. Tuż przed finałem opublikowaliśmy Raport JiM.
„Dziecko z autyzmem. Dostęp do diagnozy, terapii i edukacji w Polsce”. Nasz Raport opisuje dramatyczną sytuację dzieci z autyzmem i ich rodziców. Pokazuje np., że NFZ wydaje pieniądze na diagnozę i terapię dzieci z autyzmem bez planu, bez żadnej strategii i, że aż 72% rodziców dzieci z ZA i połowa rodziców dzieci z autyzmem było wzywanych do szkoły, pod pretekstem, że ich dziecko „jest niegrzeczne”. Robimy wszystko, żeby to zmienić i podnieść świadomość na temat autyzmu i związanych z nim problemów. M.in. dlatego organizujemy akcję Polska na Niebiesko.

Sprawiliście, że zaświeciliśmy w całym kraju! Do Polski na Niebiesko dołączyły setki osób, kilka tysięcy miejsc w całej Polsce i blisko pół tysiąca szkół, przedszkoli, fundacji, stowarzyszeń, instytucji publicznych oraz firm. Do akcji przyłączyło się również Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich – siedziby tych instytucji rozświetliły się na niebiesko, a także Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Akcję poparło także Ministerstwo Zdrowia i jak co roku Prezydent RP, który oświetlił na niebiesko Pałac Prezydencki.

Na znak solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko rozbłysnęło także kilkaset znanych obiektów,
m.in. Pałac Kultury w Warszawie, urzędy miejskie w całej Polsce, galerie handlowe m.in. Manufaktura i Złote Tarasy, hotele: Warszawa Radisson Blu Sobieski, Hotel Park Inn by Radisson Kraków, Centrum Nauki Kopernik, Radiostacja w Gliwicach i wiele innych.

Wszystkim instytucjom, szkołom, fundacjom, firmom,  bardzo, bardzo dziękujemy! Poparcie naszej kampanii to bardzo ważny gest dla dzieci i osób dorosłych z autyzmem.

Ale to nie wszystko! W całej Polsce zorganizowaliśmy kilkaset wyjątkowych wydarzeń.
Można nas było spotkać m.in. w Złotych Tarasach w Warszawie, w Manufakturze w Łodzi i w znanej na Śląsku Galerii Forum w Gliwicach, gdzie wieczorem podczas wielkiego finału świeciliśmy po raz pierwszy z pomocą JiMApp specjalnej aplikacji na telefon. Można było zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie

A dla tych, którzy chcieli poznać nasze dzieci i dowiedzieć, się więcej o autyzmie stworzyliśmy aż 23 specjalne Punkty Informacyjne. W Punktach w całym kraju czekali rodzice z Klubu JiM, którzy odpowiadali każde pytanie związane z tym zaburzenim. Mógł nas odwiedzić każdy, kto ma wątpliwości, czy jego dziecko może mieć autyzm. Rodzice z Klubu JiM opowiadali, jakie są najczęstsze sygnały tego zaburzenia, jak się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc. Nasze Punkty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, w całej Polsce odwiedziło nas kilkaset osób, a do wielu z Punktów tworzyły się długie kolejki! Dziękujemy, że byliście tam z nami!

Galerię akcji Polska na Niebiesko, niebieskich wydarzeń i rozświetlonych budynków możecie zobaczyć
na stronie akcji www.jim.org/PolskaNaNiebiesko !

Wszystkim, którzy zaświecili z nami bardzo dziękujemy!
Pamiętajcie, że dla dzieci z autyzmem świecimy cały rok.

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam