KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Ciebie też nie cieszą święta?

Święta Bożego Narodzenia, dla niektórych najcieplejszy czas w całym roku, pomimo zimy za oknem. Czas spędzany z rodziną, przyjaciółmi, najbliższymi. Jednak nie dla wszystkich Święta wiążą się z radością i spokojem. Niektórzy woleliby, żeby Świąt nie było…

Spokojnych Świąt…

Zdrowych, wesołych i spokojnych świąt – tego życzymy sobie najczęściej. Jednak Rodzice dzieci z autyzmem rzadko odczuwają spokój. Podczas Świąt zamiast ciesząc się z rodzinnej atmosfery, boją się o swoje dzieci. Zmiana rytmu dnia, wiele bodźców – zapachy, migające światełka, głośne rozmowy, wszystko może spowodować trudne zachowania. Atak może nastąpić w każdej chwili, więc podczas Świąt nie ma mowy o odpoczynku. Jest ciągły niepokój i zachowanie czujności. Wielu Rodziców woli zostać w domu, nie zapraszać Rodziny, udawać, że Świąt nie ma.

Byłeś niegrzeczny w tym roku?

O autyzmie mówi się coraz więcej, jednak wciąż wiele osób nie wie czym jest zaburzenie, jak reagują i zachowują się nasze dzieci. Nawet jeżeli w rodzinie pojawia się autyzm, najbliżsi często oceniają Rodziców, udzielając „dobrych” porad czy wytykając rzekome błędy. Nie rozumieją dlaczego dzieci nie chcą zjeść niektórych potraw albo nie cieszą się z prezentów w taki sam sposób jak inne maluchy. Takie zachowania również sprawiają, że wielu Rodziców zamyka się w czterech ścianach, spędzając Święta w niewielkim gronie, zamiast wystawiać się na ocenę innych.

Jednak nie musi tak być! To od nas zależy czy damy dzieciom z autyzmem i ich Rodzicom szansę, na przeżycie prawdziwych, rodzinnych i spokojnych Świąt. Pobierz 7 dobrych zasad, gdy spotykamy w Święta dziecko z autyzmem lub pomóż darowizną!

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam