JEDEN MIESIĄC DLA NAS TO:

KLINIKA JiM

DIAGNOZA


W naszej Klinice rozwiązujemy jeden z największych problemów społecznych - problem braku dostępu do diagnozy. Bezpłatnie diagnozujemy kilkaset dzieci rocznie. Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi (ADOS) i zatrudniamy zespół najlepszych specjalistów: lekarzy, psychiatrów, psychiatrów dzieci i młodzieży.

 

TERAPIA


Dzięki konsekwentnej i dobrze dobranej terapii dajemy dzieciom
z autyzmem szansę na samodzielność, a ich rodzicom nadzieję na lepsze jutro. Z stałej terapii korzysta u nas blisko pół tysiąca dzieci z całej Polski. Każda kolejna godzina zajęć pod okiem naszych specjalistów pozwala dzieciom rozwijać się, nabierać sprawności i uczyć się nowych czynności, niezbędnych do samodzielnego życia.

 

 

Fundacja JiM na stałe współpracuje z licencjonowanymi superwizorami Beatą Ignaczewską i Jowitą Strzalińską. Superwizją objęte są wszystkie placówki edukacyjne Fundacji JiM, czyli szkoła i przedszkole oraz Klinika i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zespół terapeutów Fundacji pracując pod superwizją doświadczonych superwizorów, stale podnosi swoje umiejętności terapeutyczne w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania.

PRZEDSZKOLE JiM

Niestety w wielu przedszkolach nie ma miejsca dla naszych dzieci. Dlatego każdego dnia otwieramy dla nich Przedszkole JiM. 
To niezwykłe miejsce, bo edukację przedszkolną łączymy z bardzo ważną dla naszych dzieci terapią.

To tutaj dzieci z autyzmem uczą się mówić pierwsze słowa, samodzielnie się ubrać czy bawić z kolegami. Najważniejszym naszym celem jest to, żeby nasze dzieci poszły do "zwykłego" przedszkola.

 

SZKOŁY JiM

 

SZKOŁA PODSTAWOWA 

W naszej Szkole jest miejsce dla każdego dzieck z autyzmem. 
To niezwykłe miejsce - nie ma tu dzwonków jak w innych Szkołach, a klasy nie mają więcej niż kilkoro uczniów.

 

 

GIMNAZJUM JiM 

Towarzyszymy dziecku na każdym etapie edukacji.
W naszym Gimnazjum każdego dnia uczy się ponad kilkudziesięciu uczniów!

 

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY 

Chcemy, żeby nasi uczniowie w przyszłości stali się samodzielni. Żeby znaleźli pracę i korzystali w pełni ze swoich talentów. 

 

Fundacja JiM na stałe współpracuje z licencjonowanymi superwizorami Beatą Ignaczewską i Jowitą Strzalińską. Superwizją objęte są wszystkie placówki edukacyjne Fundacji JiM, czyli szkoła i przedszkole oraz Klinika i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zespół terapeutów Fundacji pracując pod superwizją doświadczonych superwizorów, stale podnosi swoje umiejętności terapeutyczne w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania.

POMAGAMY DOROSŁYM

WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ 

Prowadzimy jedne z najliczniejszych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Polsce. Każdego dnia w terapii bierze tu udział aż 45 uczestników. Celem WTZ jest przygotowanie niepełnosprawnych uczestników do pracy zawodowej,  aktywizacja w każdym aspekcie życia i rozwijanie wszelkich talentów. 

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

CAŁA POLSKA NA NIEBIESKO


Są ludzie, którzy nie akceptują zachowań naszych dzeci, nie potrafią ich zrozumieć, odrzucają je. Robią to, bo nie znają naszych dzieci. Dlatego co roku organizujemy akcję Polska na Niebiesko. To największa w kraju kampania społeczna mająca na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu. Świecimy na niebiesko z tysiącami osób i miejsc w całym kraju, żeby tworzyć lepszy świat dla dzieci z autyzmem.

 

 

SZKOLENIA

SZKOLENIA JiM

Autyzm dotyka coraz więcej dzieci. Niestety nadal brakuje odpowiednio wyszkolonych  terapeutów, którzy potrafią otoczyć opieką dzieci z autyzmem. Ważną rolę w procesie terapeutycznym mają także rodzice. To oni kontynuują pracę z dzieckiem w domu.
Jesteś terapeutą albo rodzicem? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności?

WOLONTARIAT JiM

WSPIERAJĄ NAS WOLONTARIUSZE

 

W JiM działa kilkuset wolontariuszy. Wspierają rodziców, pracują
z dziećmi, pełnią dyżury w Klinice JiM. Pomagają w naszych akcjach
i kampaniach społecznych.

Robią to, bo kochają pomagać.

Chcesz zostać wolontariuszem?
Zgłoś się i napisz na m.latarska@jim.org

 

 

FUNDACJA JiM
UL. TATRZAŃSKA 105
93-279 ŁODŹ, POLAND
TEL. +48 42 643 46 70 

 
DLA DARCZYŃCÓW: darczyncy@jim.org
BIURO ZARZĄDU: zarzad@jim.org
EDUKACJA JiM: sekretariat@jim.org
KLUB RODZICÓW: klubrodzicow@jim.org
KLINIKA JiM: klinika@jim.org
 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO  Z TYM CO SIĘ DZIEJE W JiM
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Jaka jest suma 1 i 6?

Administratorem danych jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji newslettera. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z newslettera.[nbspWięcej informacji tutaj

OBSERWUJ NAS NA:

KRS: 0000127075
NR KONTA: 03 1030 1999 7750 0000 5200 0000


Copyright Fundacja JiM

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.