KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Czy warto pomagać dzieciom z autyzmem?

Autyzm jest na całe życie. Nie da się go wyleczyć. Nie da się go oduczyć. To nieodłączna część każdej osoby ze spektrum autyzmu. Nie zniknie po podaniu specjalistycznego leku. Więc czy warto pomagać dzieciom z autyzmem?

Autyzm jest zaburzeniem, które wpływa na wiele obszarów życia. Objawia się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Powoduje, że świat zewnętrzny może być trudny w odbiorze, czasem wręcz nie do zniesienia. Dlatego nasi terapeuci codziennie pracują, aby ułatwić dzieciom codzienne funkcjonowanie. Nauczyć radzenia sobie z emocjami, rozpoznawania intencji, komunikowania. Jest to trudna, a jednocześnie bardzo potrzebna praca. Widzimy nadzieję, w każdej godzinie terapii.

Jednak trudności z jakim na co dzień borykają się dzieci z autyzmem to nie wszystkie problemy, z którymi muszą się mierzyć. Stawiają czoła nie tylko własnym przeszkodom, ale przede wszystkim niezrozumieniu, odtrąceniu, braku akceptacji. Skoro wspieramy ich terapią, dlaczego nie pomóc w budowaniu akceptacji?

Wyobraź sobie, że wyjście z domu jest dla Ciebie tak stresujące, że wolisz zrezygnować. Odkładasz zrobienie zakupów, badanie lekarskie, odwiedziny u rodziców. Paraliżuje Cię strach przed nieznanym, po drodze czeka tyle dźwięków, które powodują ból. I każdy patrzy. Bo się bujasz, bo mruczysz. Wszyscy widzą, że jesteś inny. Nie musi tak być!

Rozpoczynamy program edukacyjny skierowany do najmłodszych. Jeżeli coś ma się zmienić, zacznijmy budować akceptację wśród tych, którzy nie znają jeszcze słowa pogarda. Chcemy nauczyć dzieci, że niepełnosprawność nie zawsze widać. Że ludzie są różni. Inaczej wyglądają. Inaczej się zachowują. Ale wszyscy zasługują na akceptację i szacunek.

Wierzymy, że wiedza buduje tolerancję! Widzimy szansę na lepszą przyszłość dla wszystkich osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami. Tą szansą jesteś Ty.

Zostań częścią pozytywnej zmiany! Zmień czyjeś życie na lepsze!

Dzięki Twojej pomocy możemy dotrzeć do 12 000 szkół w całej Polsce i nauczyć dzieci tolerancji dla niepełnosprawności.

Wiemy, że nie jesteś obojętny na los innych.

POMÓŻ

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam