KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Dlaczego osoby z autyzmem potrzebują Twojej darowizny?

www.jim.org/polskananiebiesko

Sytuacja osób z autyzmem jest w Polsce wciąż bardzo trudna. Fundacja JiM walczy o to, by ją poprawić.

W bezpośrednie działania Fundacji JiM jest zaangażowanych kilkaset osób – głównie lekarzy, psychologów, terapeutów, nauczycieli, wolontariuszy. A także osoby niosące pomoc w kryzysie, wywierające nacisk na zmiany prawne. I osoby każdego dnia budujące świadomość autyzmu.

W 2020 roku przeprowadziliśmy w Fundacji 400 diagnoz. Tylko do kliniki JiM z całej Polski skierowano na diagnozę w kierunku autyzmu 37 osób dorosłych. Nasz plan to 1000 diagnoz rocznie. Zrealizujemy go! – dzięki wsparciu Darczyńców.

Na diagnozę czeka się w Polsce wciąż za długo.

Wywalczyliśmy kontrakt z NFZ. W wypadku diagnozy JiM pokrywa on jednak tylko ok. 50 proc. kosztów. W 2020 r. za sprawą hojności Darczyńców JiM działania kliniczne JiM udało się wzmocnić kwotą 800 tys. zł. Dzięki temu w czasie światowej pandemii ani na chwilę nie zwolniliśmy tempa. Wszystkie zaplanowane diagnozy odbyły się. Żadna z kilkuset osób nie straciła terapii. Terapeuci i nauczyciele w trakcie pandemii pracowali jeszcze więcej. Nie tylko walczyli o samodzielność swoich podopiecznych, ale również przygotowywali materiały i transmisje on-line dla specjalistów i rodziców w całej Polsce. To było możliwe dzięki Darczyńcom. Każdemu za każdą przekazaną złotówkę bardzo dziękujemy!

Zespół TeleJiM pracuje nieustająco. Pracownicy JiM odpowiadają na pytania osób ze spektrum, rodziców i opiekunów z całej Polski. Doradzają, znajdują rozwiązania, przyjmują interwencje. W pogotowiu czeka psycholog. Masz problem do rozwiązania? – zadzwoń, zrobimy wszystko, by Ci pomóc: TeleJiM 789 288 996.

Zespół rzecznictwa mozolnie wykuwa zmiany prawne. W ubiegłym roku wykonał setki rozmów, spotkań i telefonów. Napisał dziesiątki pism. Efekt? Wszyscy kandydaci na prezydenta RP poparli Deklarację Autyzm 400 000, w której zobowiązali się wpływać na korzystne zmiany prawne. To tylko początek – nie zwalniamy tempa, pracujemy dalej.

Zespół podejmuje też interwencje w sytuacjach kryzysowych. Takie, jak w przypadku Marcina w spektrum autyzmu zatrzymanego przez policję, któremu groziła sprawa w sądzie za niedotrzymanie – zdaniem policji – reżimu sanitarnego. Dzięki naszej interwencji sprawa została załatwiona.

90 proc. interwencji kryzysowych dotyczy aktów dyskryminacji – w szkołach, w procesie diagnozy i orzekania o niepełnosprawności. Możesz zgłosić swoją sprawę na TeleJiM lub tutaj: jim.org/interwencje/.

To tylko niektóre z naszych działań. Wspomnijmy jeszcze o „Cichych Godzinach”, wypracowanych żmudnie w ciągu trzech lat w godzinach rozmów korporacyjnych z trzema ogólnopolskimi sieciami. „Ciche Godziny” zostały wprowadzone we wszystkich 1600 sklepach tych trzech sieci w całej Polsce. Bardzo im dziękujemy! Działamy razem. Wiedza i akceptacja Polaków dla osób z autyzmem systematycznie rośnie!

Każdego dnia ktoś z załogi JiM walczy o to, by o problemach osób z autyzmem wciąż było głośno. O to, by jak najwięcej Polaków wiedziało i akceptowało osoby w spektrum. O to, by jak najwięcej osób je wspierało, również finansowo. Przekazanie darowizny jest również formą wsparcia i okazania akceptacji dla osób z autyzmem.

To tylko niektóre z naszych działań.

Na wszystkie potrzeba pieniędzy.

Działaj. Wpłać. Dołącz do nas. Lepszy świat dla osób z autyzmem nie zbuduje się sam.

www.jim.org/polskananiebiesko

Fundacja JiM

Jesteśmy organizatorem-gospodarzem Kongresu Autism-Europe, który odbędzie się w Krakowie. Przyjedź, razem z 2000 uczestników z całego świata posuniemy sprawy w Polsce o wielki krok do przodu. Musisz tam być, to już za rok!

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam