KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Dlaczego warto jechać na Kongres Autism-Europe?

Autism-Europe powstało prawie 40 lat temu z inicjatywy organizacji prowadzonych przez rodziców dzieci z autyzmem, po to aby promować prawa osób z autyzmem i ich rodzin oraz podnosić jakość ich życia. Federacja zrzesza organizacje rodziców, self-adwokatów oraz profesjonalistów, zajmujących się autyzmem z 38 krajów. Fundacja JiM jest członkiem Autism-Europe, a nasz przedstawiciel zasiada w Council of Administration.

Poza stałym podnoszeniem świadomości społeczeństwa oraz wpływaniu na decydentów, stowarzyszenie Autism-Europe od 36 lat organizuje Kongres, który jest kierowany do osób ze spektrum, rodziców oraz specjalistów, pracujących na co dzień z osobami i dziećmi z autyzmem.

Kongres jest miejscem wymiany wiedzy oraz doświadczeń osób z różnych krajów. To przestrzeń dla wypracowania najlepszych rozwiązań systemowych, ale przede wszystkim sposobów wspierania i włączania osób z autyzmem w życie społeczne.

Podczas kongresu, zarówno specjaliści – terapeuci, badacze, pedagodzy, ale również rodzice i osoby z ASD mogą dowiedzieć się więcej na temat terapii opartych o dowody naukowe oraz poszerzyć swoją wiedzę o doświadczenia innych uczestników.

Kolejny, 12 już Kongres Autism-Europe odbędzie się we wrześniu w Nicei, we Francji, gdzie potrzeba dużo zmian dla poprawy jakości życia osób z autyzmem. Tematem przewodnim będzie „Nowa dynamika dla zmian i integracji”, skupiająca się głównie na diagnozie, edukacji, wsparciu przez całe życie oraz wykorzystywaniu nowych technologii.

Każdego kto chce wziąć udział w Kongresie Autism-Europe zachęcamy do rejestracji na stronie http://www.autismeurope-congress2019.com/en/

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam