KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Dzieci z JiM dziękują za 3 miliony!

Blisko 3 miliony złotych – prawie milion więcej niż rok temu – wpłynęło na konto Fundacji JiM! Pieniądze pochodzą z jednego procenta podatku, który każdy z nas może przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego.

Fundację JiM wsparło ponad 50 tysięcy osób. Darczyńcy, przekazując jeden procent podatku, wskazywali podopiecznych fundacji, którzy mają imienne subkonta JiM. Fundacja założyła je już dla ponad tysiąca dzieci – gromadzone na nich pieniądze są wykorzystywane do refinansowania leczenia i rehabilitacji właścicieli subkont. Za ich prowadzenie JiM nie pobiera żadnych opłat.

– To, że udało się nam zebrać tyle pieniędzy to zasługa rodziców – mówi Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji JiM. – My pomagamy im od strony organizacyjnej, formalnej – doradzamy, wspieramy w realizowaniu pomysłów. Dajemy plakaty, wizytówki, listy polecające, umożliwiamy bezpłatne wysyłanie SMS-ów. A rodzice prowadzą kampanie na rzecz swoich dzieci, we własnych środowiskach, wśród swoich znajomych. To im należą się pochwały – są wspaniali.

Rekordowa kwota w kilkuletniej w historii subkont JiM to prawie 70 tysięcy złotych – tyle pieniędzy udało się zebrać na indywidualnym subkoncie dziecka, które korzysta ze wsparcia fundacji.

– Subkonta JiM to ogromna pomoc dla naszych dzieci. Zebrane w ten sposób pieniądze dają nam, rodzicom, możliwość uszycia terapii „na miarę”, dopasowanej do potrzeb naszych dzieci – mówi Sylwia Mądra, mama Jasia z autyzmem. – Pozwalają połatać te wszystkie dziury terapeutyczne, których nie wypełnia terapia lub rehabilitacja finansowana przez NFZ.

Fundacja JiM stara się o odpisy jednego procenta z podatków od ponad 10 lat, od kiedy każdy z nas może przekazywać tę część należnego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Fundacja niesie pomoc dzieciom z autyzmem, ich rodzicom i opiekunom, szkoli nauczycieli i terapeutów z całej Polski. Prowadzi Klinikę JiM, pod opieką której jest ponad 1000 dzieci. 

Jeżeli znasz kogoś, kto chciałby założyć subkonto JiM dla swojego dziecka i zbierać środki na jego leczenie, terapię lub rehabilitację lub sam chciałbyś to zrobić wejdź na  www.1000dzieci.pl .

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam