KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Dziecko ze spektrum autyzmu w szkole

W obszarze kształcenia specjalnego wprowadzono wiele istotnych zmian,  dlatego przygotowaliśmy broszurę informacyjną, w której ujęliśmy najważniejsze informacje dla Rodziców dzieci niepełnosprawnych. Poradnik Fundacji JiM w przystępny sposób przedstawia i wyjaśnia ścieżki edukacyjne.

Każdy nowy rok szkolny przynosi nowości i wyzwania. Dla uczniów jest to czas powrotu do swoich obowiązków po okresie wakacyjnej przerwy, a dla Rodziców dodatkową pracę, związaną z odpowiednim przygotowaniem dzieci do zajęć. Niektórzy Rodzice mierzą się także z wyborem najlepszej ścieżki edukacyjnej dla ich dziecka.
Aby przybliżyć zmiany w obszarze kształcenia specjalnego przygotowaliśmy poradnik, w którym każda z form nauczania została szczegółowo opisana, uwzględniając wszystkie istotne różnice. Wyszczególnione zostały również główne zalety i wady każdej z omawianych form, co pozwoli rodzicom podjąć świadomą decyzję co do ścieżki edukacyjnej, odpowiedniej dla ich dziecka.

W broszurze zostały poruszone następujące kwestie:

∙ dobra droga do edukacji
∙ kształcenie specjalne
∙ jak uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?
∙ indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny (IPET i jak go opracować?)
∙ inne formy kształcenia

Poradnik został przygotowany głównie z myślą o Rodzicach dzieci ze spektrum autyzmu, jednak dotyczy on w równym stopniu kształcenia wszystkich niepełnosprawnych. Jest uniwersalny i można polecić go każdemu, kto potrzebuje takich informacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem kształcenia do pobrania poradnika o kształceniu specjalnym.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy udanego roku szkolnego, pełnego radości i sukcesów!


POBIERZ PORADNIK

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam