KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Hala JiM już otwarta :)!


Bardzo się cieszymy! Właśnie otworzyliśmy naszą odnowioną i długo wyczekiwaną halę JiM, sportową halę dla uczniów naszej Szkoły. Bo niepełnosprawne dzieci też uprawiają sport.

Dzięki wspaniałym darczyńcom Szkoła JiM ma wreszcie praktycznie nową halę sportową.  W ten sposób udało nam się zakończyć kolejny etap konsekwentnej adaptacji budynku, który otrzymaliśmy od miasta w opłakanym stanie. Uczniowie naszej Szkoły wreszcie będą mogli ćwiczyć w doskonałych warunkach – a ruch jest w ich przypadku niezwykle ważny, zajęcia wspierają bowiem terapię behawioralną.

Cały budynek przy ul. Tatrzańskiej wraz z halą, który trafił podnaszą opiekę był w opłakanym stanie. Od samego początku systematycznie odnawialiśmy poszczególne części gmachu tak, żeby ze Szkoły JiM mogło korzystać jak najwięcej dzieci. Jednym z ostatnich etapów był remont hali JiM. Przed remontem nie nadawała się do użytku. Dzieci ćwiczyły w mniejszych salach lub – gdy było ciepło – na szkolnym boisku. Od dziś mają praktycznie nowy obiekt wraz z pełnym zapleczem: szatniami i natryskami.

Hala JiM, bo sport jest dla wszystkich dzieci.

Bardzo cieszymy się z remontu, ale najwięcej radości nowa Hala JiM daje najwięcej radości dzieciom takim jak 9-letni Krzyś z autyzmem, który, jak mówi jego mama – Magda, uwielbia ruch.

– Mój syn będzie mógł się nareszcie się wyszaleć na lekcjach WF. Trudno jest go okiełznać, ale nauczycielom z JiM naprawdę się to udaje. Dzięki zajęciom ruchowym potrafi wykonywać proste ćwiczenia i cierpliwie czekać na swoją kolejkę do ćwiczeń – co dla dzieci z autyzmem jest bardzo trudne. Bardzo się cieszymy z tego remontu, hala teraz wygląda pięknie. Każdy zasługuje na normalność. Sport jest dla wszystkich – mówi mama chłopca.

Na uroczyste otwarcie dzieci i terapeuci przygotowali mnóstwo niespodzianek. Były zawody sportowe rzuty do kosza i chodzenie po slackline – specjalnej taśmie, rozwieszonej na pewnej wysokości. Chociaż niektóre konkurencje wymagały wyjątkowej sprawności fizycznej, to wszyscy uczestnicy, dzielnie sobie poradzili. Razem z dziećmi z JiM bawili się uczniowie z Gimnazjum 37,  a także zaproszeni, dorośli goście.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pomogli otworzyć drzwi do Hali JiM dla naszych dzieci, szczególnie firmie Westernacher Poland LST Sp. z o.o. A dzieciom oraz terapeutom za przygotowanie wspaniałego otwarcia Hali JiM

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam