KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

4 730 000 DLA JiM

4 730 000 zł – wpłynęło na konto Fundacji JiM! Pieniądze pochodzą z jednego procenta podatku dochodowego i trafią na Subkonta JiM, które Fundacja prowadzi bezpłatnie dla ponad 2000 osób. Zgromadzone środki przeznaczane są na refinansowanie ich leczenia, terapii i rehabilitacji.

– Kwota 4 730 000 złotych, to w głównej mierze zasługa rodziców, którzy niezłomnie zachęcali rodzinę, bliższych i dalszych znajomych, do wspierania ich dziecka 1% podatku. Nie obawiali się powiedzieć „1%. Poproszę” – mówi Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji JiM. – Komuś, kto nigdy nie był w takiej sytuacji, trudno to zrozumieć. Ale poprosić innych o pomoc, to jedna z największych życiowych barier do pokonania. Opiekunowie osób niepełnosprawnych są co raz bardziej świadomi tego, że pozyskiwanie środków z 1% to ich prawo, z którego warto korzystać. A środki zebrane na Subkoncie JiM w całości są przekazywane na terapie i leczenie Beneficjentów.

Rekordowa kwota zebrana na indywidualnym subkoncie w kilkuletniej historii subkont JiM, to ponad 70 tysięcy złotych. Tyle pieniędzy udało się zebrać dla  dziecka, które korzysta z pomocy fundacji.  Fundacja otrzyma szczegółowe dane na temat zgromadzonych środków z urzędu skarbowego w połowie października, wtedy rodzice dowiedzą się ile dokładnie pieniędzy trafiło na dane subkonto. 

Fundacja JiM wspiera rodziców w zbieraniu 1%, doradzając jak najskuteczniej pozyskiwać środki oraz dostarczając gotowe narzędzia. Wszyscy posiadacze subkonta mogą korzystać z przygotowanych plakatów, wizytówek, listów polecających czy bezpłatnych SMS-ów.

Zebrane w ten sposób pieniądze pozwalają rodzicom, zapewnić dziecku terapię „na miarę”, dopasowaną do jego potrzeb.

Fundacja JiM zbiera 1% podatku od ponad 10 lat, od kiedy każdy z nas może przekazywać tę część należnego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. 

Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękujemy, a rodzicom gratulujemy!

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam