KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

III Ogólnopolski Piknik Rodzin Dzieci z Autyzmem

To był największy taki Piknik! Klub Rodziców JiM Września zorganizował III Ogólnopolski Piknik Rodzin Dzieci z Autyzmem 🙂. Był czas na relaks w pięknym otoczeniu i dobrą zabawę, a oprócz tego można było porozmawiać z psychologami i otrzymać wskazówki dotyczące terapii i diagnozy.

Na miejscu spotkało się blisko ćwierć tysiąca osób z całej Polski  (w tym także dziadkowie, ciocie i wujkowie 🙂 po to, żeby zobaczyć się, porozmawiać i po prostu pobyć ze sobą spędzając czas bardzo aktywnie. Takie spotkania są bardzo potrzebne. To dla rodzin bezcenny czas, gdy mogą bez stresu powymieniać się ważnymi doświadczeniami, porozmawiać, odpocząć od codzienności. Rodzice dzieci z autyzmem mogą poczuć, że nie nie są sami.  

Piknikowi przyświecały dwa cele: integracja środowiska i wsparcie specjalistów. Przygotowano specjalny program „artystyczny” – specjalny, bo biorący pod uwagę ograniczenia i potrzeby dzieci z autyzmem. W trakcie każdy mógł porozmawiać ze psychologami, uzyskać wskazówki dotyczące terapii, diagnozy, podpowiedź: gdzie należy się zgłosić po pomoc.

Ale to nie wszystko! Wiceburmistrz Wrześni, Artur Mokracki, wziął udział w pikniku – i w jego obecności podpalono ogień pod wspólnym, wielkim ogniskiem.

Takie spotkania sprawiają, że rodzice i opiekunowie dzieci z autyzmem i innymi neurotrudnościami mogą naładować akumulatory i co najważniejsze mają czas tylko dla siebie.

Dziękujemy koordynatorowi Klub Rodziców JiM / Września  – Markowi Binarsh za przygotowanie wspaniałego spotkania. Bardzo dziękujemy także  specjalistom z Ośrodka ARKA i Przedszkola Miś Uszatek we Wrześni.

I wielkie podziękowania dla wszystkich rodzin z całej Polski, które były tam z nami :)!
Do zobaczenia na kolejnym pikniku!


PRZYPOMINAMY! 🙂
Jeżeli znacie kogoś, kto chciałby zapisać się do Klubu Rodziców JiM
koniecznie przekażcie mu ten adres: www.jim.org/KlubRodzicow

Zajrzyjcie do galerii poniżej i zobaczcie jak było wspaniale!

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam