KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Inwestycja Fundacji JiM w Warszawie zakończona

 

1000 m2 powierzchni, nowoczesne sale i gabinety terapeutyczne, ponad 100 specjalistów i 70 uczniów. Fundacja JiM zakończyła inwestycję na warszawskiej Białołęce, w której znajdą się przedszkole i szkoła dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz Centrum diagnozy i terapii autyzmu i ADHD. Pomoc trafi do ponad 1000 osób rocznie.

Placówka rozpoczyna działalność w maju, wraz z otwarciem przedszkola, a we wrześniu edukację rozpoczną dzieci w szkole podstawowej. W obiekcie o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych dla najmłodszych znajdują się: świetlica, stołówka, winda, sala terapeutyczna, gabinety logopedyczne i psychologiczne oraz lekarskie. Wnętrze zostało zaprojektowane przez architekta z uwzględnieniem potrzeb psychologicznych i sensorycznych uczniów neuroatypowych, dzięki temu jest przyjazne i komfortowe.
Do pracy w placówce Fundacja JiM zaangażuje blisko 100 specjalistów, w tym: oligofrenopedagogów, logopedów, lekarzy psychiatrów i innych specjalizacji a także psychologów i psychoterapeutów. Już w maju planowane jest przyjęcie pierwszych pacjentów w Klinice JiM – Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu i ADHD. Będzie w niej można uzyskać obie diagnozy oraz skorzystać z różnych form terapii dla dzieci i dorosłych.

– Według Światowej Organizacji Zdrowia 1% społeczeństwa jest w spektrum autyzmu, a minimum 10% – w spektrum ADHD. Wcześnie postawiona diagnoza i idąca za nią indywidualnie dobrana terapia dają szansę na poprawę jakości życia osób neuroatypowych. A to skutkuje większą samodzielnością w dorosłym życiu i zwiększa szansę na aktywność zawodową. Dlatego – z naszym wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu placówki w Łodzi zdecydowaliśmy się na inwestycję w Warszawie. Powstało miejsce, które spełni wszelkie potrzeby osób neuroatypowych i zaoferuje im kompleksowe wsparcie. – podkreśla Tomasz Michałowicz, Prezes Fundacji JiM.

W szkole i przedszkolu specjaliści będą pracować, wykorzystując między innymi sprawdzające się od wielu lat na rynku brytyjskim podejście edukacyjne według unikalnego, zweryfikowanego naukowo modelu. Metoda ta prezentuje szerokie, holistyczne spojrzenie na dziecko w spektrum autyzmu i jego indywidualne potrzeby. To podejście pozwala zadbać nie tylko o naukę i rozwój dzieci, ale także ich samopoczucie, dobrostan i jakość życia.

Placówka Fundacji JiM znajduje się przy ul. Cieślewskich 33 w Warszawie. Jednym z powodów, decydującym o wyborze lokalizacji jest fakt, że Białołęka jest najszybciej rozwijającą się i najmłodszą pod względem wieku mieszkańców dzielnicą stolicy.

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam