KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Jesteśmy JiM

6 lat konsekwentnej zmiany i oswajania otoczenia. Dziś ostatecznie przyjmujemy nazwę Fundacja JiM jako jedyną oficjalną. I zapisujemy – czarno na białym – kim i po co jesteśmy.

Świat się zmienia. Nikt nie pamięta długich nazw. Ludzie kojarzą te organizacje, które są w stanie opowiedzieć im swoją historię w ciągu kilku sekund. Do takiego wniosku doszliśmy 6 lat temu, gdy po raz pierwszy użyliśmy skrótu JiM. Krótko potem został zarejestrowany jako skrócona nazwa Fundacji. A potem się zaczęło.

Przedszkole JiM. Szkoła JiM. Klinika JiM. Załoga JiM. Wolontariat JiM. A nawet … Banda JiM (rodzice z Fundacji wiedzą o co chodzi).

Zmiany w tak dużej organizacji jak nasza muszą być przemyślane. Lata mozolnej pracy i oswajania otoczenia z nazwą JiM. Doprecyzowania misji.

Od dziś nazwa „Fundacja JiM” jest jedyną oficjalną. Ale to nie koniec. Postanowiliśmy zapisać również kim i po co jesteśmy.

Jesteśmy po to, by tworzyć lepszy świat dla osób z autyzmem.

By otaczać opieką ich rodziców i opiekunów.

Włączamy osoby z autyzmem w proces podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Zmieniamy świat, by zapewnić osobom z autyzmem najwyższą jakość życia od chwili diagnozy, przez dzieciństwo, edukację, aż do szczęśliwej dorosłości i bezpiecznej starości.

Te wszystkie zmiany, wraz z oficjalną nazwą „JiM” są od teraz w dokumentach rejestrowych Fundacji.

Żeby każda osoba z autyzmem w Polsce mogła powiedzieć.

Jestem szczęśliwy. Bo jestem JiM.

Tomek Michałowicz, prezes Fundacji JiM

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam