KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Dzieci z autyzmem z JiM w ekstraklasie!

Każdy młody sportowiec chciałby, choć przez chwilę, pojawić się ma murawie stadionu u boku swojego idola.
To wielkie przeżycie stanie się realne dla naszych dzieci podczas XV Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych! Pięcioro młodych uczestników Olimpiad Specjalnych, dzieci ze Szkoły JiM wyjdzie w sobotę (30.05) o godzinie 18.00 na boisko ekstraklasowego PGE GKS-u Bełchatów. 

Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych to największe na świecie wydarzenie promujące piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną obchodzone także w Polsce. W dniach 29-31 maja  przed każdym z 8 meczów 35. kolejki Ekstraklasy, zawodnicy Olimpiad Specjalnych zostaną przedstawieni publiczności, zaprezentują specjalnie przygotowaną Flagę Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, a wraz z sędziami wniosą piłkę, którą będzie rozgrywany mecz.

Ten zaszczyt przypadł także naszym małym sportowcom – dzieciom z autyzmem i innymi neurotrudnościami, którzy już w sobotę 30.05 będą tuż przed meczem towarzyszyć piłkarzom PGE GKS Bełchatów i Zawiszy Bydgoszcz. Bardzo dziękujemy za takie wyróżnienie!

To pierwszy raz w historii współpracy Olimpiad Specjalnych z Ekstraklasą, gdy na boisko obok piłkarzy wyjdą dzieci z autyzmem. Dzięki takim wydarzeniom, chociaż odprowadzenie piłkarzy na boisko trwa chwilę, pokazujemy, że dzieci z autyzmem nie trzeba się obawiać. Również w ten sposób walczymy z podziałami, uprzedzeniami, pokonujemy bariery, z którymi tak często spotykają się nasze dzieci w codziennym życiu. A dzieci z autyzmem pokazują, że są między nami i powinny mieć swoje miejsce w każdej przestrzeni życia publicznego, zasługują na to jak wszystkie.


>> Zobacz zdjęcia z meczu w galerii poniżej! <<

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam