KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

JiM spotkał się z Prezydent Łodzi Hanną Zdanowską

Rodzice z Fundacji JiM oraz jej prezes spotkali się z Hanną Zdanowską, Prezydent Miasta Łodzi. Wręczyli Jej petycję „Dzieci potrzebują JiM” i uzyskali zapewnienie o obiektywnym wyjaśnieniu sprawy subwencji oświatowej.

Ponad 5000 (pięć tysięcy) osób podpisało naszą petycję do Prezydent Miasta Łodzi zatytułowaną„Dzieci potrzebują JiM”. Apelowaliśmy w niej o obiektywne wyjaśnienie sprawy subwencji oświatowej dla szkół JiM. Po trwającej rok kontroli urzędnicy z wydziału edukacji Urzędu Miasta Łodzi zakwestionowali wydatki Fundacji na kwotę 1,5 mln zł. 

Dziś spotkaliśmy się z Panią Prezydent. W spotkaniu uczestniczyli: Sylwia Mądra, mama Jasia,  Mariola Wojda, mama Filipa, oraz Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Wręczyliśmy Pani Prezydent petycję z deklaracją, że również kochamy Łódź i chcemy być dumni, że w niej mieszkamy.  Rodzice z JiM po raz kolejny stwierdzili, że placówki JiM to najlepsze miejsce dla ich dzieci, że nie wyobrażają sobie terapii i edukacji swoich dzieci bez nich.

Pani Prezydent zapewniła, że docenia dokonania Fundacji oraz że sprawa subwencji oświatowej udzielonej placówkom prowadzonym przed Fundację jest wyjaśniana obiektywnie. Zwróciła również uwagę, że postępowanie administracyjne wszczęte po odwołaniu Fundacji jeszcze się nie zakończyło i nie można wyrokować, jaka będzie ostateczna decyzja. 

Bardzo dziękujemy wszystkim 5000 osobom, które podpisały petycję i każdej z nich z osobna.
Wasz podpis jest wart 1,5 mln zł! Będziemy Was informować o kolejnych decyzjach i wydarzeniach w sprawie.

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam