KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Lekcja Autyzm

Jak dołączyć?

Jeżeli jesteś placówką edukacyjną lub terapeutyczną, dołącz się do obchodów Polski Na Niebiesko! W tym roku kampanii przyświeca hasło “Autyzm. Odmień moją historię”. Zacznijmy edukację od najmłodszych. Dzięki wiedzy i świadomości możemy wspólnie budować zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem.

Lekcja Autyzm

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dwa scenariusze lekcji skierowane do uczniów w różnym wieku. Zaplanujcie lekcję w tygodniu poprzedzającym 2 kwietnia i pokażcie swoje wsparcie dla osób z autyzmem.

Pobierz przygotowane materiały.

Podziel się zdjęciami z Lekcji Autyzm

Wszystkie placówki, które zaangażują się w Lekcję Autyzm, mogą podzielić się swoją fotorelacją. Zdjęcia prosimy wysłać na adres naniebiesko@jim.org, a my stworzymy z nich wyjątkową galerię! Pokażcie, że jesteście z nami!

POLSKA NA NIEBIESKO

Dołącz do akcji

Rodzicu! Ty też możesz się zaangażować! Polska Na Niebiesko to kampania społeczna, mająca na celu uświadomić jak największej liczbie osób, czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa. Niech jak najwięcej osób w Twoim mieście dowie się o akcji!

  1. Wydrukuj  list (do pobrania poniżej) zachęcający firmy i instytucje do udziału w kampanii Polska Na Niebiesko poprzez oświetlenie na niebiesko ich budynków 2 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu.
    • Prześlij list lub zanieś do wybranej przez Ciebie firmy lub instytucji. Jeśli wyrazi ona chęć włączenia się do akcji (w co gorąco wierzymy!) niech 2 kwietnia oświetli swój budynek na niebiesko.
    • W dzień finału kampanii Polska Na Niebiesko, czyli 2 kwietnia, opublikuj post w mediach społecznościowych ze zdjęciami oświetlonych na niebiesko budynków z hasztagiem #PolskaNaNiebiesko
  2. Możesz także wydrukować plakat (do pobrania poniżej). Zostaw go w szkole, placówce terapeutycznej czy przedszkolu.

Zaangażuj swoją placówkę edukacyjną

Wiele dzieci i rodziców nie wie, czym dokładnie jest spektrum autyzmu. Niewiedza rodzi nietolerancję i brak zrozumienia. Dlatego przygotowaliśmy Lekcję Autyzm oraz scenariusze dla szkół i przedszkoli, dzięki czemu wspólnie z nami mogą obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Powiedz o Polsce Na Niebiesko nauczycielom i terapeutom!

POLSKA NA NIEBIESKO

Pobierz raport

Jak wygląda funkcjonowanie osób z autyzmem i ich rodzin w przestrzeni publicznej? Jak wynika z raportu JiM „Dostępność przestrzeni publicznej dla osób z autyzmem” tak niewiele jest miejsc przystosowanych do potrzeb osób z autyzmem. Tak niewiele jest osób, które okazują zrozumienie dla odmienności.

Więcej informacji znajdziecie w raporcie.

POLSKA NA NIEBIESKO
Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam