KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Naprawdę się działo!

Akcja Polska na niebiesko dobiega końca. W tym roku mówiliśmy, że Autyzm wystarczy zrozumieć. I udało się! Dzięki wzmożonej pracy, zaangażowaniu wielu osób oraz pomocy firm i instytucji, trafiliśmy do prawie 7 milionów osób!

Rozpoczynając akcję Polska na niebiesko mamy co roku jeden cel – budować jak największą świadomość autyzmu. Co roku mówimy o innym jego aspekcie, aby pokazać jak szerokie jest spektrum. W tym roku postawiliśmy na zrozumienie. Bo tylko ono może budować akceptację, dla każdej różnorodności.

Czym jest autyzm zrozumiało wiele firm i instytucji. Łódź jako pierwsze miasto w Polsce jest otwarte na autyzm. Pracownicy Urzędu Miasta odbyli szkolenia ze specjalistami z Fundacji JiM. Od tej pory będą umieli dostosować swoją pracę do potrzeb osób z autyzmem i ich rodzin. Również Centrum Nauki i Techniki EC1 wprowadziło udogodnienia dla osób z autyzmem. Piktogramy, mapy, wyciszenie wystaw – to tylko niektóre z elementów, które wprowadziło EC1. Również polska marka odzieżowa Monnari zaangażowała się w akcję i przez cały kwiecień informowała swoich klientów o Polsce na niebiesko. Zarówno pracownicy Centrum Nauki i Techniki EC, jak i salonów Monnari także odbywają szkolenia, dzięki którym dowiedzą się więcej o autyzmie.

Ale to nie wszystko! Jak co roku do akcji dołączyły setki miejsc w całym kraju! Kluby sportowe, szkoły, przedszkola, stadiony czy organizacje społeczne. Wszyscy w kwietniu mówili o autyzmie. Świecąc, organizując marsze, lekcje, treningi czy kiermasze. Każdy z uczestników razem z nami walczył o zrozumienie dla osób z autyzmem. Dziękujemy!

Osoby z Fundacji również mocno angażowały się w działania edukacyjne. Organizowane zostały zajęcia integracyjne, prelekcje dla studentów oraz uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieciaków, które brały udział w zajęciach sportowych, wspólnym malowaniu czy pokazach tanecznych.

Nie sposób zapomnieć o zaangażowaniu tych, którzy docierają do szerokiej grupy odbiorców! Mediom, które nie tylko 2-go kwietnia mówiły o autyzmie. Blogerzy i influencerzy, którzy przybliżyli swoim odbiorcom jak wygląda życie z autyzmem i jak niewiele trzeba, żeby zmienić je na lepsze! Nie sposób wymienić wszystkich, którzy włączyli się w kampanię, jednak wszystkim z całego serca dziękujemy!

Zobaczcie wyjątkowy materiał Rafała Gębury, autora bloga 7 metrów pod ziemią.⇒ Obejrzyj wideo

2-go kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, budynki w całym kraju rozbłysnęły na niebiesko.

Możemy śmiało powiedzieć, że w tym roku cała Polska była niebieska dla autyzmu.

7 milionów osób zobaczyło czym jest autyzm

7 milionów osób dowiedziało się, że należy zrozumieć.

Dziękujemy Wam wszystkim.

 

 

 

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam