KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/jim.org/httpdocs/wp-content/themes/jim/single.php on line 5

Polska na niebiesko 2017

Tegoroczna odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji JiM „Polska na niebiesko” odbywać się pod hasłem „Chcemy być sobą”. Poświęcona będzie właśnie dorosłym ze spektrum autyzmu: ich alienacji i stygmatyzacji.

Na ulicach pojawią się specjalne plakaty o kampanii, którymi współautorami się osoby z autyzmem. W ponad 20 miastach uruchomione zostaną specjalne punkty informacyjne, przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, m.in. osób, które mają wątpliwości czy ich dziecko może mieć autyzm. W punktach dowiedzą się np. jakie są najczęstsze objawy  tego zaburzenia, jak się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc.

2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, podczas finału akcji, kilka tysięcy budynków w Polsce rozświetli się na niebiesko – w kolorze solidarności z osobami z autyzmem. Odbędą się również dziesiątki imprez masowych: koncertów, występów, pikników, imprez sportowych organizowanych przez Fundację JiM.

Więcej na www.jim.org/polskananiebiesko

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam