KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Polska na Niebiesko Autyzm. Poznaj zanim ocenisz

Fundacja JiM 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu organizuje kolejną
kampanię społeczną  „Polska na Niebiesko”

Autyzm. Poznaj zanim ocenisz

Tysiące miejsc w Polsce rozświetli się kolorem niebieskim w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, 2 kwietnia. Fundacja JiM po raz kolejny organizuje kampanię „Polska na niebiesko”, w tym roku pod hasłem: „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”. To największa w Polsce akcja mająca na celu podniesienie świadomości na temat tego zaburzenia. Rodzice dzieci z autyzmem organizują punkty informacyjne, w których każdy będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat tego zaburzenia.

2 kwietnia na niebiesko rozświetli się tysiące miejsc w całym kraju w Warszawie zaświecą m.in. Złote Tarasy. Co roku świeci też Pałac Prezydencki. W Łodzi na niebiesko rozbłyśnie m.in. Manufaktura, jedno z największych w Polsce centrów handlowo-rozrywkowych, a w Gliwicach główne wydarzenia skupią się w znanej na Śląsku Galerii Forum, ale zaplanowano także otwarte imprezy: bieg „Dogonić Autyzm” i specjalny rajd rowerowy.  Ale to nie wszystko. Do akcji przyłączają się szkoły, przedszkola, fundacje, stowarzyszenia, instytucje publiczne oraz firmy  z całej Polski – wszędzie odbędą się imprezy, występy i zabawy: wszystkie będą otwarte, a Fundacja JiM zaprasza na nie każdego, kto nie tylko chce się dobrze bawić, ale okazać wsparcie osobom z autyzmem. Finałem będzie –  jak zawsze – wspólne świecenie na niebiesko, ponieważ niebieski to kolor solidarności z osobami z autyzmem.

Nowością tegorocznej edycji są 22 punkty informacyjne prowadzone przez rodziców, ulokowane w miejscach wydarzeń związanych z akcją. Są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, m.in. osób, które mają wątpliwości czy ich dziecko może mieć autyzm. W punktach dowiedzą się np. jakie są najczęstsze objawy  tego zaburzenia, jak się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc. Niestety: większość polskich rodziców już na etapie szukania odpowiedzi na pytanie „czy moje dziecko ma autyzm” jest pozostawiona sama sobie: lekarze rodzinni odsyłają ich z kwitkiem.
Aby zająć się dzieckiem, muszą rezygnować z pracy i kariery. Maluchy trafiają do szkół, gdzie zderzają się z murem niezrozumienia. Mapa wydarzeń oraz lista punktów konsultacyjnych znajdują się na stronie www.jim.org/PolskaNaNiebiesko

Ty też zaświeć dla dzieci z autyzmem i dołącz do akcji Polska Na Niebiesko!
Pokaż, że nie oceniasz.

Dziękujemy 🙂Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam