KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996
Trenerzy ADOS-2

 

ADOS-2 to wystandaryzowane narzędzie pozwalające na diagnozowanie spektrum autyzmu, a także na ocenę zmian zachodzących w czasie czy w toku interwencji. To nieocenione narzędzie, które może dostarczać informacji pomocnych w podejmowaniu decyzji diagnostycznych. Jest również rekomendowany do badań naukowych.

 

Szkolenie prowadzą

Szkolenie prowadzą
Paulina Szymańska Międzynarodowy certyfikowany trener ADOS-2.

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyła studia podyplomowe „Seksuologia kliniczna – opiniowanie, edukacja, terapia.” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Na co dzień zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dzieci oraz młodzieży o nietypowym rozwoju w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego w Łodzi. Współpracuje z Fundacją JiM jako psychiatra w Poradni dla osób z autyzmem dziecięcym oraz prowadząc szkolenia ”ADOS-2. Diagnoza kliniczna”. Jest współautorką dwóch ogólnopolskich Raportów JiM: „Dziecko z autyzmem. Dostęp do diagnozy, terapii i edukacji w Polsce” (2016) oraz „Sytuacja młodzieży i osób dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju w Polsce” (2017). Pomaga dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom w problemach związanych z seksualnością w okresie dojrzewania. Diagnozuje, wspiera i edukuje osoby LGBT+. Jej zainteresowania naukowe i zawodowe to diagnozowanie spektrum autyzmu, wspieranie zdrowia psychicznego osób z diagnozą autyzmu oraz zespołu Aspergera wraz z leczeniem zaburzeń współwystępujących.


Paulina Szymańska o narzędziu ADOS-2:
„Od 2016 roku wykorzystuję ADOS-2 w codziennej praktyce. Szczególnie cenię moduł T, dzięki któremu wielu moich najmłodszych pacjentów zaczęło okres przedszkolny z trafną diagnozą i adekwatnym wsparciem terapeutycznym.”

Małgorzata Jutrzenka Międzynarodowy certyfikowany trener ADOS-2.

Psycholog, pedagog specjalny, terapeuta, diagnosta. Ukończyła Psychologię Kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, studia podyplomowe w zakresie pedagogiki specjalnej „Edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i zespołem Aspergera” oraz szkolenia specjalistyczne z zakresu autyzmu. Współpracuje z Fundacją JiM prowadząc szkolenia ”ADOS-2. Diagnoza kliniczna”. Specjalizuje się w terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju, osobami w spektrum autyzmu i zespołem Aspergera, a także dziećmi z opóźnieniem rozwoju mowy, z zaburzeniami zachowania, wycofanymi społecznie i nieśmiałymi.


Małgorzata Jutrzenka o narzędziu ADOS-2:
„Osoby w spektrum są niezwykle zróżnicowane. Nam – osobom neurotypowym trudno czasem zrozumieć ich neuroróżnorodność, uchwycić istotę nietypowości. Czułość protokołów ADOS-2 pozwala uchwycić to, co w zwykłej obserwacji mogłoby zostać niedostrzeżone. Dzięki ADOS-2 cały proces staje się dużo łatwiejszy. Dziś nie wyobrażam sobie już diagnozy spektrum bez wykorzystania ADOS-2.”
Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam