KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996
SZKOLENIE ONLINE – Autyzm. Poznaj świat spektrum (17.06.2021)
Online
17.06.2021
15:00 - 19:00
Cena Klub JiM - 89 PLN
Cena standardowa - 149 PLN

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kursu podstawowej wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Uczestnik szkolenia uzyska informacje dotyczące specyfiki funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu, związku przyczynowego między różnymi zaburzeniami, a codziennym funkcjonowaniem. Omówiony zostanie także przebieg procesu diagnostycznego, narzędzie pomocnicze ADOS-2. Uczestnik pozyska także wiedzę w obszarze wspierania uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w szkole masowej, roli rodziny w codziennym wspieraniu osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz zasadach współpracy z rodzicami i opiekunami.

Szkolenie jest przeznaczone dla specjalistów różnych dziedzin pracujących z osobami ze spektrum autyzmu (terapeutów, psychologów, nauczycieli, lekarzy etc.) oraz ich rodziców i opiekunów.

Zagadnienia programowe:

  • Charakterystyka dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)
  • Kryteria diagnostyczne i proces diagnozy
  • Ustanowione metody terapii autyzmu
  • Tworzenie środowiska terapeutycznego
  • Skuteczne wspieranie osoby z ASD w placówce
  • Współpraca z rodzicami

Wszyscy uczestnicy (osoby zalogowane) otrzymają imienne zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Szkolenie nie będzie nagrywane, zapoznanie się z jego treścią jest możliwe wyłącznie w opcji “na żywo” w czasie trwania szkolenia. 

 

Szkolenie prowadzi
Magda Piórkowska Terapeuta w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Wykładowca Psychologii, Doktorantka Psychologii na Uniwersytecie SWPS.
Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam