KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996
SZKOLENIE ONLINE – DIAGNOSTYKA SPEKTRUM AUTYZMU U DZIEWCZYNEK, KOBIET ORAZ U OSÓB SOCJALIZOWANYCH DO ROLI KOBIETY (11.09.2023)
Online
11.09.2023
16:00 - 20:00
Cena promocyjna Klub JiM do 04.09.23 r. - 225 PLN
Cena promocyjna do 04.09.23 r. - 250 PLN

 

Celem szkolenia jest zwiększenie czujności diagnostycznej związanej z sygnałami autyzmu prezentowanymi przez osoby różnych płci.

 

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które uczestniczą w procesie diagnostycznym spektrum autyzmu (lekarzy, psychologów, pedagogów, logopedów oraz przedstawicieli innych zawodów). Skorzystać ze szkolenia mogą także osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę na temat spektrum autyzmu – samorzecznicy, rodziny osób w spektrum autyzmu, osoby zawodowo mające kontakt z osobami w spektrum.

 

Plan szkolenia:

 1. Historia obszaru i jej realny wpływ na dzisiejszą diagnostykę. Praktyczne uwagi wynikające z historii medycyny i psychologii.
 2. Co to jest spektrum autyzmu? Skale, klasyfikacje czyli wytyczne do diagnozy – czym się kierować, czego używać.
 3. Kim jest kobieta? Nomenklatura/ terminologia.
 4. Samorzecznictwo oczami diagnosty. Czy wszyscy teraz są w spektrum autyzmu? Dlaczego nie ma zagrożenia związanego z nadrozpoznawaniem spektrum autyzmu?
 5. Modelowa nietypowość prezentacji objawów.
 6. Diagnoza dziecka a, diagnoza matki.
 7. Sygnały autyzmu u najmłodszych, w czasie dojrzewania, u dorosłych oraz w w wieku dojrzałym.
 8. Wybrane współwystępujące stany oraz diagnostyka różnicowa – zaburzenia depresyjne, lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD), zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD), zaburzenia osobowości.
 9. Czerwone flagi w diagnostyce (przykłady neurologiczne, genetyczne, metaboliczne) – na co zwrócić uwagę.
 10. Prezentacja odmienności na przykładach (szczególne zainteresowania, aleksytymia, stimmy, nadwrażliwości i niedowrażliwości sensoryczne, szczególne sytuacje – małe dziecko, szkoła, macierzyństwo, osoba w starszym wieku, dyspraksja).
 11. Jak nie skrzywdzić osoby w spektrum w procesie diagnozy?

 

Wszyscy uczestnicy (osoby zalogowane) otrzymają imienne zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu. 

Szkolenie nie będzie nagrywane, zapoznanie się z jego treścią jest możliwe wyłącznie w opcji „na żywo” w czasie trwania szkolenia. 

Link do szkolenia zostanie do Państwa wysłany dzień przed wydarzeniem.

Szkolenie prowadzi
lek. Justyna Szyburska Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W trakcie szkolenia specjalizacyjnego pracowała w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zdobywała doświadczenie zawodowe w poradniach, oddziałach szpitalnych otwartych i zamkniętych. Systematycznie szkoli się rozpoznawaniu neuroróżnorodności osób dorosłych i dzieci. Entuzjastka psychoedukacji, chętnie opowiada o psychiatrii.
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam