SZKOLENIE – SEKSUALNOŚĆ OSÓB ZE SPEKTRUM AUTYZMU
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka
ul. Polna 8a
82-300 Elbląg
16.06.2019
10:00 - 14:00
Cena 150 PLN
Cena dla członków Klubu - 99 PLN

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników kursu do pracy z osobami z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w obszarze seksualności.

Czym jest seksualność? Jak przebiega prawidłowy rozwój psychoseksualny człowieka w okresie dzieciństwa, dojrzewania i dorosłości? Jakie różnice pojawiają się w rozwoju psychoseksualnym u osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami? Jak wspierać rozwój psychoseksualny osób ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami? Jak pracować nad trudnymi zachowaniami o charakterze seksualnym? Jak edukować osoby z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w obszarze seksualności? Uczestnik szkolenia uzyska odpowiedzi na te i inne pytania z zakresu seksualności osób ze spektrum autyzmu.

Szkolenie jest przeznaczone dla specjalistów różnych dziedzin pracujących z osobami ze spektrum autyzmu oraz innymi niepełnosprawnościami (terapeutów, psychologów, nauczycieli, lekarzy etc.) oraz ich rodziców i opiekunów.

Zagadnienia programowe:

  • Seksualność i edukacja seksualna- definicje a praktyka.
  • Rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży
  • Autyzm a seksualność
  • Normy w seksuologii
  • Trudne zachowania o charakterze seksualnym
  • Przemoc seksualna
  • Współpraca z rodzicami i specjalistami

Szkolenie prowadzi

lek. med. Paulina Szymańska

Formularz zgłoszeniowy
Imię*
Nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Ulica*
Miasto*
Kod pocztowy*
Ilość osób*
Wybierz kwotę
Chcę otrzymać rachunek
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, na potrzeby komunikacji związanej z Fundacją JiM. Administratorem danych zawartych w formularzu jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi, ul. Tatrzańska 105. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z działalnością Fundacją JiM. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne współpracy z Fundacją JiM
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu
Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam