Ciebie też nie cieszą święta?

Święta Bożego Narodzenia, dla niektórych najcieplejszy czas w całym roku, pomimo zimy za oknem. Czas spędzany z rodziną, przyjaciółmi, najbliższymi. Jednak nie dla wszystkich Święta wiążą się z radością i spokojem. Niektórzy woleliby, żeby Świąt nie było…

Spokojnych Świąt…

Zdrowych, wesołych i spokojnych świąt – tego życzymy sobie najczęściej. Jednak Rodzice dzieci z autyzmem rzadko odczuwają spokój. Podczas Świąt zamiast ciesząc się z rodzinnej atmosfery, boją się o swoje dzieci. Zmiana rytmu dnia, wiele bodźców – zapachy, migające światełka, głośne rozmowy, wszystko może spowodować trudne zachowania. Atak może nastąpić w każdej chwili, więc podczas Świąt nie ma mowy o odpoczynku. Jest ciągły niepokój i zachowanie czujności. Wielu Rodziców woli zostać w domu, nie zapraszać Rodziny, udawać, że Świąt nie ma.

Byłeś niegrzeczny w tym roku?

O autyzmie mówi się coraz więcej, jednak wciąż wiele osób nie wie czym jest zaburzenie, jak reagują i zachowują się nasze dzieci. Nawet jeżeli w rodzinie pojawia się autyzm, najbliżsi często oceniają Rodziców, udzielając „dobrych” porad czy wytykając rzekome błędy. Nie rozumieją dlaczego dzieci nie chcą zjeść niektórych potraw albo nie cieszą się z prezentów w taki sam sposób jak inne maluchy. Takie zachowania również sprawiają, że wielu Rodziców zamyka się w czterech ścianach, spędzając Święta w niewielkim gronie, zamiast wystawiać się na ocenę innych.

Jednak nie musi tak być! To od nas zależy czy damy dzieciom z autyzmem i ich Rodzicom szansę, na przeżycie prawdziwych, rodzinnych i spokojnych Świąt. Pobierz 7 dobrych zasad, gdy spotykamy w Święta dziecko z autyzmem lub pomóż darowizną!

Wróć

FUNDACJA JiM
UL. TATRZAŃSKA 105
93-279 ŁODŹ, POLAND
TEL. +48 42 643 46 70 

 
DLA DARCZYŃCÓW: darczyncy@jim.org
BIURO ZARZĄDU: zarzad@jim.org
EDUKACJA JiM: sekretariat@jim.org
KLUB RODZICÓW: klubrodzicow@jim.org
KLINIKA JiM: klinika@jim.org
 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO  Z TYM CO SIĘ DZIEJE W JiM
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Prosimy obliczyć 4 plus 8.

Administratorem danych jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji newslettera. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z newslettera.[nbspWięcej informacji tutaj

OBSERWUJ NAS NA:

KRS: 0000127075
NR KONTA: 03 1030 1999 7750 0000 5200 0000


Copyright Fundacja JiM

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.