Jedno słowo, które wszystko zmienia

Pierwsze słowo dziecka, to dla każdego rodzica ogromne wydarzenie. Wyczekiwany moment, kiedy maluch po raz pierwszy powie „mama”. Niestety, nie wszyscy rodzice będą mogli to przeżyć. Wielu z nich codziennie robi wszystko, aby ich dziecko zaczęło się komunikować. Wielu z nich, pomimo trudu, nigdy nie usłyszą od swojego dziecka dwóch najpiękniejszych słów „Kocham Cię”.

Wiele lat czekania

Dzieci z autyzmem zaczynają mówić o wiele później niż swoi rówieśnicy. Często brak mowy jest pierwszym niepokojącym sygnałem, który skłania rodziców do konsultacji z lekarzem. Jednak wiele dzieci swoje pierwsze słowa zaczynają wypowiadać bardzo późno. Zdarza się także, że nigdy nie powiedzą nawet jednego słowa. Dla ich rodziców jest to prawdziwe cierpienie. Pogodzić się z tym, że dziecko nigdy nie zawoła „mamo!”, nigdy nie zwróci się do taty, nigdy nie powie, jak bardzo kocha swoich rodziców. Ale nie trzeba słów, żeby prawdziwie kochać!

Komunikacja to podstawa

Nawet niemówiące dzieci, chcą komunikować się ze światem i swoimi najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby pozwolić im mówić, w wybrany przez siebie sposób. Istnieje wiele sposobów komunikacji alternatywnej, dzięki której dziecko może pokazać czego w danej chwili potrzebuje, jak się czuje lub na co ma ochotę.

Dlatego w Fundacji JiM, poprzez odpowiednio dobraną, profesjonalną i konsekwentną terapię, uczymy dzieci komunikowania się. Możesz nam w tym pomóc, wchodząc na stronę www.jim.org/pomagam i sprawić, że dzieci z autyzmem będą mogły powiedzieć, jak bardzo kochają swoich rodziców. Nie tylko słowami.

Dla Rodziców, nauczycieli i terapeutów przygotowaliśmy specjalne szkolenie „Skuteczna komunikacja - czyli jak dziecko może się z Tobą porozumieć”, gdzie dr Agnieszka Kossowska zaprezentuje różne możliwości komunikacji alternatywnej. Tak aby dziecko odnalazło swój sposób mówienia! Zapraszamy!

Wróć

FUNDACJA JiM
UL. TATRZAŃSKA 105
93-279 ŁODŹ, POLAND
TEL. +48 42 643 46 70 

 
DLA DARCZYŃCÓW: darczyncy@jim.org
BIURO ZARZĄDU: zarzad@jim.org
EDUKACJA JiM: sekretariat@jim.org
KLUB RODZICÓW: klubrodzicow@jim.org
KLINIKA JiM: klinika@jim.org
 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO  Z TYM CO SIĘ DZIEJE W JiM
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Jaka jest suma 7 i 5?

Administratorem danych jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji newslettera. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z newslettera.[nbspWięcej informacji tutaj

OBSERWUJ NAS NA:

KRS: 0000127075
NR KONTA: 03 1030 1999 7750 0000 5200 0000


Copyright Fundacja JiM

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.