Powódź odebrała dzieciom sale terapeutyczne

Piątkowa ulewa zrujnowała siedzibę Fundacji JiM. Sale terapeutyczne, klub rodziców, szatnie i węzeł cieplny na dolnym poziomie zostały kompletnie zalane i nie nadają się do użytku. Straty, które ponieśliśmy mogą wynieść nawet pół miliona złotych. Jednak nie przerywamy terapii! Pomimo potężnego ciosu dla nas, robimy wszystko, aby dzieci i ich rodzice nie odczuli skutków katastrofy!

To był prawdziwy kataklizm. Już w od pierwszych chwil ulewy, ogromne ilości wody spływały z ulicy Tatrzańskiej w kierunku fundacji. Na jezdni przed budynkiem utworzyło się wielkie rozlewisko. Zebrana woda zaczęła wdzierać się przez szkolne okna, wlewała się przez fundamenty, wybijała z toalet. Po chwili zalany był cały dolny poziom, a woda sięgała na wysokość pół metra. - Byliśmy bezradni, ratowaliśmy dosłownie co się da, ale siła żywiołu była ogromna – mówi Tomasz Mazurek z Fundacji JiM, który był wtedy w pracy i razem z innymi pracownikami starał się uratować dobytek organizacji. – Jesteśmy bardzo wdzięczni łódzkim strażakom, którzy przyjechali do nas tak szybko jak mogli, aby wypompować wodę.

Zniszczone są ściany pomieszczeń, część okien, meble, sprzęt terapeutyczny, specjalistyczne pomoce dydaktyczne, książki i materiały edukacyjne, dokumentacja terapeutyczna, wyposażenie klubu rodzica, komputery, sprzęt biurowy, a nawet piec do wypalania gliny, z którego korzystali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Konieczne jest natychmiastowe zabezpieczenie  pomieszczeń i ich dezynfekcja. Cały dolny poziom będzie wymagał profesjonalnego osuszenia, później kompleksowego remontu, wymiany instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej. Naprawy może wymagać sam węzeł cieplny, który był kompletnie zalany.

Potrzebujemy natychmiastowej pomocy, nie tylko po to aby jak najszybciej naprawić straty, ale również zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami w przyszłości. Już nigdy nie chcemy oglądać Fundacji w takim stanie!

Wszyscy, którzy chcą pomóc dzieciom odzyskać ich ulubione miejsca i pozwolić kontynuować terapię, mogą pomóc na stronie www.jim.org/pomagampopowodzi

Wróć

FUNDACJA JiM
UL. TATRZAŃSKA 105
93-279 ŁODŹ, POLAND
TEL. +48 42 643 46 70 

 
DLA DARCZYŃCÓW: darczyncy@jim.org
BIURO ZARZĄDU: zarzad@jim.org
EDUKACJA JiM: sekretariat@jim.org
KLUB RODZICÓW: klubrodzicow@jim.org
KLINIKA JiM: klinika@jim.org
 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO  Z TYM CO SIĘ DZIEJE W JiM
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Jaka jest suma 1 i 3?

Administratorem danych jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji newslettera. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z newslettera.[nbspWięcej informacji tutaj

OBSERWUJ NAS NA:

KRS: 0000127075
NR KONTA: 03 1030 1999 7750 0000 5200 0000


Copyright Fundacja JiM

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.