Wirtualna gra - realna pomoc!

Gry komputerowe oraz relacjonowanie grania wciąż zyskuje na popularności. Korzyści płynące z grania on-line mają nie tylko gracze, ale również potrzebujący! Coraz częściej YouTuberzy korzystają ze swojej popularności i podczas prowadzenia transmisji zbierają środki dla organizacji lub osoby potrzebujące. Świetnym przykładem są YouTuberzy z kanału Ofar x Volten, którzy poprowadzą transmisję live połączoną ze zbiórką pieniędzy dla dzieciaków z Fundacji JiM. 

Zamysł zbierania środków poprzez transmisje live jest podobny do bardzo popularnych w ostatnim czasie zbiórek crowdfundingowych, gdzie internauci wpłacający pieniądze chcą wspomóc ważny dla nich cel lub osobę potrzebującą wsparcia. Siła takich wydarzeń polega na tym, że Internet pozwala na dotarcie do dużej liczby osób w krótkim czasie. W takiej sytuacji nawet niewielkie kwoty, wpłacane przez całą społeczność, kumulują się często w dużą sumę.

Organizatorzy transmisji będą prowadzić przez dziesięć godzin relację na żywo w serwisie YouTube, podczas której pokażą jak grają, będą rozmawiać ze swoimi widzami i zaangażują ich do aktywnego udziału w wydarzeniu. Oprócz samej transmisji zaplanowane są również zabawy z widzami i przygotowane przez prowadzących wyzwania.

Widzowie interesujący się grami komputerowymi oglądają takie transmisje, ponieważ mogą wtedy zobaczyć jak grają bardziej doświadczone osoby i zyskać nowe umiejętności. Wokół osób będących streamerami, czyli prowadzącymi publiczne transmisje dla swoich widzów, tworzą się społeczności, które łączy posiadanie wspólnych zainteresowań, spędzanie czasu na rozmowie o grach komputerowych i wzajemna wymiana poglądów.

Podczas wydarzenia prowadzący opowiedzą o tym na jaki cel prowadzona jest zbiórka, zachęcając jednocześnie swoich widzów do aktywnego wsparcia. Ponieważ transmisje tego typu zazwyczaj udostępnione są za darmo i trwają wiele godzin, widzowie w ramach podziękowania przekazują dobrowolne datki, na wskazany przez organizatorów cel. Dodatkowo, przy wydarzeniach o charakterze charytatywnym, udział w nich może przynieść satysfakcję, płynącą z pomocy innym.

Jednym z doskonałych przykładów jest live który przygotowali Ofar x VoltenPieniądze pozyskane z dotacji podczas transmisji zostaną przekazane na pomoc dzieciom z Fundacji JiM. Wydarzenie będzie odbywać się 28 września o godzinie 20:00 na kanale YouTube. Zapraszamy wszystkich do oglądania transmisji i dołączenia do wydarzenia!

 

 

 

 

 

 

Wróć

FUNDACJA JiM
UL. TATRZAŃSKA 105
93-279 ŁODŹ, POLAND
TEL. +48 42 643 46 70 

 
DLA DARCZYŃCÓW: darczyncy@jim.org
BIURO ZARZĄDU: zarzad@jim.org
EDUKACJA JiM: sekretariat@jim.org
KLUB RODZICÓW: klubrodzicow@jim.org
KLINIKA JiM: klinika@jim.org
 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO  Z TYM CO SIĘ DZIEJE W JiM
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Jaka jest suma 4 i 2?

Administratorem danych jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji newslettera. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z newslettera.[nbspWięcej informacji tutaj

OBSERWUJ NAS NA:

KRS: 0000127075
NR KONTA: 03 1030 1999 7750 0000 5200 0000


Copyright Fundacja JiM

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.