Zostań koordynatorem wolontaryjnym JiM!

Fundacja JiM zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby zostać lokalnymi Koordynatorami Wolontaryjnymi JiM. Chodzi o to, aby propagować wiedzę na temat autyzmu i walczyć ze stereotypami z nim związanymi.

 

Jak pokazuje Ogólnopolskie Badanie Świadomości Autyzmu, przeprowadzone przez JiM, Polacy mają bardzo małą wiedzę na temat autyzmu.

Aż 95% badanych nie potrafi wyjaśnić czym on właściwie jest, a 54% czerpie wiedzę na jego temat wyłącznie z filmów i seriali. Jakie są tego skutki? Uprzedzenia i stereotypy, z którymi na co dzień zmagają się nasze dzieci i ich rodziny. Kolejnym problemem, z którym borykają się często rodzice dzieci z autyzmem, zwłaszcza podczas diagnozy, jest brak wsparcia i pomocy. Dlatego tworzymy Punkty Informacyjne JiM! Dzięki Koordynatorom wolontaryjnym pomagamy rodzicom z całej Polski! Dzięki ich pracy zwiększamy świadomość autyzmu i budujemy akceptację dla wszystkich naszych dzieci.

 

Razem stwórzmy lepszy świat dla dzieci z autyzmem!

 

Czujesz potrzebę działania? Wiesz, że społeczna świadomość autyzmu jest niewystarczająca? Możesz to zmienić! Koordynatorem Wolontaryjnym może zostać każdy, kto posiada wykształcenie wyższe lub średnie i chce coś zmienić!

Idealnie sprawdzą się osoby, które pragną prowadzić prezentacje dla dzieci, młodzieży, rodziców, policji, straży miejskiej - korzystając z materiałów i wsparcia merytorycznego Fundacji JiM.

 

 

Co robią koordynatorzy JiM?

 

• Pomagają rodzicom przed i podczas diagnozy. Udzielają im informacji na temat ośrodków diagnozujących, wspierają ich podczas całego procesu oraz doradzają na co zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać.

 

• Prowadzą lekcję o autyzmie w szkołach, placówkach oraz instytucjach publicznych.

 

• Wspierają przy uzyskiwaniu pomocy prawnej i interwencjach.

 

• Organizują szkolenia i warsztaty obejmujące temat autyzmu.

 

• Działają na rzecz poszerzania wiedzy wśród społeczeństwa, w tym służb publicznych.

 

Każda osoba zainteresowana współpracą z Fundacją JiM może aplikować bezpośrednio pod adresem:
https://jim.org/punkty-informacyjne-zgloszenie

 

 

 

 

Wróć

FUNDACJA JiM
UL. TATRZAŃSKA 105
93-279 ŁODŹ, POLAND
TEL. +48 42 643 46 70 

 
DLA DARCZYŃCÓW: darczyncy@jim.org
BIURO ZARZĄDU: zarzad@jim.org
EDUKACJA JiM: sekretariat@jim.org
KLUB RODZICÓW: klubrodzicow@jim.org
KLINIKA JiM: klinika@jim.org
 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO  Z TYM CO SIĘ DZIEJE W JiM
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Jaka jest suma 7 i 1?

Administratorem danych jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji newslettera. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z newslettera.[nbspWięcej informacji tutaj

OBSERWUJ NAS NA:

KRS: 0000127075
NR KONTA: 03 1030 1999 7750 0000 5200 0000


Copyright Fundacja JiM

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.