Zbieram skutecznie

ZBIERAM SKUTECZNIE

Jak zbierać skutecznie?

Jak przekazać 1%?

Rodzice zbierający 1% zastanawiają się jak zbierać i przekazać 1% w 2019 roku. W związku ze zmianą rozliczenia PIT, zeznania podatkowe trafiają do usługi Twój e-PIT, jednak wciąż można przekazać 1% wybranej organizacji pożytku publicznego, wskazując cel szczegółowy.

Aby przekazać 1% należy wejść na stronę www.podatki.gov.pl i wybrać e-PIT. Następnie zalogować się, postępując według podanych instrukcji. Osoby które rozliczają się po raz pierwszy powinny wybrać organizację, której chcą przekazać 1% oraz w razie potrzeby wpisać cel szczegółowy.

Osoby które przekazywały 1% podatku w latach poprzednich, w polu przekazywania 1% będą miały tę samą organizację i cel szczegółowy, jak w roku ubiegłym. W celu dokonania zmiany należy wybrać przycisk “zmieniam organizację” i wskazać właściwą organizację i/lub cel szczegółowy.

Podatnicy którzy korzystają z innych programów do rozliczenia deklaracji podatkowej, powinny podobnie jak w latach ubiegłych, wpisać KRS Fundacji oraz podać cel szczegółowy. Może się zdarzyć, że korzystając z różnych programów, lita organizacji będzie ograniczona (i nie będzie widoczna organizacja, którą podatnik chce wybrać). W takich przypadkach zachęcamy do skorzystania z platformy Twój e-PIT lub rozliczyć się przy pomocy programu PITAX.

 

 

Jak pomaga SUBKONTO

Historia Ruty

Historia Wiktora

Historia Mai

Załóż Subkonto
Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam