KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Zostań koordynatorem wolontaryjnym JiM!

Fundacja JiM zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby zostać lokalnymi Koordynatorami Wolontaryjnymi JiM. Chodzi o to, aby propagować wiedzę na temat autyzmu i walczyć ze stereotypami z nim związanymi.

 

Jak pokazuje Ogólnopolskie Badanie Świadomości Autyzmu, przeprowadzone przez JiM, Polacy mają bardzo małą wiedzę na temat autyzmu.

Aż 95% badanych nie potrafi wyjaśnić czym on właściwie jest, a 54% czerpie wiedzę na jego temat wyłącznie z filmów i seriali. Jakie są tego skutki? Uprzedzenia i stereotypy, z którymi na co dzień zmagają się nasze dzieci i ich rodziny. Kolejnym problemem, z którym borykają się często rodzice dzieci z autyzmem, zwłaszcza podczas diagnozy, jest brak wsparcia i pomocy. Dlatego tworzymy Punkty Informacyjne JiM! Dzięki Koordynatorom wolontaryjnym pomagamy rodzicom z całej Polski! Dzięki ich pracy zwiększamy świadomość autyzmu i budujemy akceptację dla wszystkich naszych dzieci.

Razem stwórzmy lepszy świat dla dzieci z autyzmem!

Czujesz potrzebę działania? Wiesz, że społeczna świadomość autyzmu jest niewystarczająca? Możesz to zmienić! Koordynatorem Wolontaryjnym może zostać każdy, kto posiada wykształcenie wyższe lub średnie i chce coś zmienić!

Idealnie sprawdzą się osoby, które pragną prowadzić prezentacje dla dzieci, młodzieży, rodziców, policji, straży miejskiej – korzystając z materiałów i wsparcia merytorycznego Fundacji JiM.

Co robią koordynatorzy JiM?

• Pomagają rodzicom przed i podczas diagnozy. Udzielają im informacji na temat ośrodków diagnozujących, wspierają ich podczas całego procesu oraz doradzają na co zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać.

• Prowadzą lekcję o autyzmie w szkołach, placówkach oraz instytucjach publicznych.

• Wspierają przy uzyskiwaniu pomocy prawnej i interwencjach.

• Organizują szkolenia i warsztaty obejmujące temat autyzmu.

• Działają na rzecz poszerzania wiedzy wśród społeczeństwa, w tym służb publicznych.

Każda osoba zainteresowana współpracą z Fundacją JiM może aplikować bezpośrednio pod adresem:
https://jim.org.org/punkty-informacyjne-zgloszenie

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam