KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Diagnoza i terapia

Diagnoza i terapia autyzmu

W Fundacji JiM walczymy o dostęp do diagnozy i terapii osób ze spektrum autyzmu. Co roku diagnozujemy blisko 300 osób z całej Polski. Odpowiednia diagnoza oraz właściwa terapia, poparta dowodami naukowymi, stanowią fundament prawidłowego rozwoju dziecka i jego funkcjonowanie w kolejnych etapach życia. Tylko w ubiegłym roku nasi podopieczni spędzili niemal 15 000 godzin na zajęciach terapeutycznych.

Diagnoza autyzmu w Fundacji JiM

Diagnoza autyzmu w Fundacji JiM jest prowadzona przez naszych specjalistów na podstawie profesjonalnych metod i pomocy diagnostycznych. Standard diagnozy autyzmu w Fundacji JiM obejmuje:

  • ADOS-2, czyli protokół obserwacji do diagnozy autyzmu
  • kompleksową obserwację wielospecjalistyczną dziecka przez pedagogów, psychologów i logopedów,
  • konsultacje lekarskie, w tym kompleksowe badanie słuchu i wzroku, badanie morfologii krwi, badania neurologiczne, testy psychologiczne DSR (Dziecięca Skala Rozwojowa) czy IDS (Skala Inteligencji i Rozwoju)
  • ankiety dla dziecka i jego rodziców lub opiekunów.

Jak długo trwa diagnoza autyzmu?

Do prawidłowej diagnozy autyzmu zazwyczaj potrzebny jest cykl kilku spotkań. Po jego przejściu, rozpoznanie jest pewne i precyzyjne.

Terapia autyzmu w Fundacji JiM

U osób, u których zdiagnozowano spektrum autyzmu, wdrażamy indywidualnie opracowaną terapię. Prowadzą ją nasi specjaliści poddawani superwizji, która pozwala stale doskonalić ich kwalifikacje oraz warsztat terapeutyczny.

Pozostajemy z rodzicami oraz opiekunami osób ze stwierdzonym spektrum autyzmu w stałym kontakcie, aby móc konsultować z nimi dalszy przebieg opieki, wspierać ich oraz wspólnie realizować wydane przez nas zalecenia.

Droga kształcenia  dla dziecka rekomendowana jest na podstawie poziomu zaawansowania zaburzeń u dziecka. Odpowiednio prowadzona edukacja oraz przebieg zajęć dydaktycznych umożliwia dzieciom rozwój i zdobywanie nowych umiejętności.

 

Ty też możesz pomóc Już 1 na 100 dzieci ma autyzm. Zmień ich życie na lepsze. Pomagam