Jak możesz przyłączyć się do Cichych Godzin jako sieć handlowa?
Zostań siecią przyjazną dla autyzmu i przeszkol pracowników. Możesz skorzystać z przygotowanych przez nas grafik, pobierając je z sekcji Materiały do pobrania. Komunikuj je w przestrzeniach pracowniczych oraz za pomocą newslettera. Grafiki pokazują, z jakimi trudnościami mierzą się osoby ze spektrum autyzmu oraz jak możesz ułatwić im pobyt w obiekcie.
Ustal konkretny dzień/dni o godziny „Cichych Godzin” i poinformuj o nich swoich Klientów. W trakcie ich trwania wprowadź udogodnienia dla osób z autyzmem. Wyemituj komunikat w radiowęźle obiektu o trwaniu „Cichych Godzin”, umieść przy wejściu naklejkę, na której zawrzesz szczegóły nt. przebiegu akcji w placówce. Również możesz ją pobrać w sekcji Materiały do pobrania.
Zmniejsz natężenie hałasu i światła. Nadmiar bodźców dźwiękowych i świetlnych to bardzo częsta przyczyna dyskomfortu i złego samopoczucia osób ze spektrum autyzmu. Zmniejszenie natężenia dźwięków oraz światła to dla nich komfort robienia zakupów właśnie w Twojej sieci.
Udostępnij kasę uprzywilejowaną dla osób z autyzmem, aby uniknęły tłoku i stresu.
Stwórz mapę placówki, uwzględniając warunki panujące na jej terenie. Zaznacz na niej miejsca, w których jest chłodniej, unosi się intensywny zapach, panuje hałas, którego nie jesteś w stanie ograniczyć. Oznacz ruchliwe przejście do zaplecza, miejsca o ułatwionej dostępności do takich produktów, jak alkohole, detergenty czy chemia gospodarcza.
Jeżeli zdecydujesz się zorganizować „Ciche Godziny” w swojej placówce, otrzymasz od nas „Raport z analizy badania ankietowego w sprawie dostosowania sklepów do potrzeb osób w spektrum autyzmu”. Uzyskasz także status „Sieci przyjaznej dla autyzmu”, który stanowił będzie o udziale w działaniach CSR i społecznym zaangażowaniu.
Chcesz zrealizować „Ciche Godziny” w swojej placówce? Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami na mail cichegodziny@jim.org lub pod numerem telefonu 517 876 369.