KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Klinika JiM

Klinika JiM

Klinika JiM

 

Klinika JiM to diagnoza autyzmu oraz dostęp do nieodpłatnej terapii dla dzieci i osób dorosłych w spektrum. Właściwa diagnoza autyzmu, postawiona we wczesnym okresie rozwoju dziecka oraz odpowiednia terapia, oparta o dowodach naukowych, ma kluczowy wpływ na dalszy rozwój dziecka i jego późniejsze funkcjonowanie. Dlatego w standardzie diagnozy autyzmu w JiM jest ADOS-2 (Autism Diagnosis Observation Schedule) oraz konsultacje lekarskie, obserwacje wielospecjalistyczne, testy psychologiczne DSR (Dziecięca Skala Rozwojowa) czy IDS (Skala Inteligencji i Rozwoju).

Jednym z najważniejszych czynników, warunkujących rozwój autystycznego dziecka i jego funkcjonowanie w dalszym życiu jest odpowiednia terapia, opierająca się na dowodach naukowych. Dlatego w Klinice JiM zapewniamy dostęp do bezpłatnej terapii autyzmu, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Certyfikowani terapeuci na co dzień pracują w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania (Applied Behavior Analysis), psychoterapię poznawczo-behawioralną (Cognitive behavioural therapy), trening umiejętności społecznych oraz trening komunikacji. Rocznie w Klinice JiM prowadzimy 15 000 godzin terapii dla dzieci i osób dorosłych w spektrum autyzmu. W ramach terapii uczymy dzieci i osoby dorosłe samodzielności oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Terapeuci w Fundacji poddani są superwizji, dzięki czemu stale podnoszą swoje umiejętności terapeutyczne. Terapia oraz proces diagnostyczny jest prowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów, w tym certyfikowanych terapeutów według Stosowanej Analizy Zachowania.

Klinika JiM to:

  • Diagnoza i terapia autyzmu
  • Doświadczony zespół specjalistów, w tym certyfikowani terapeuci według Stosowanej Analizy Zachowania
  • Terapia opracowana indywidualnie i poddawana cyklicznej ewaluacji
  • Narzędzia wspomagające diagnozę, w tym ADOS-2
  • Placówka czynna przez cały rok
  • Terapie grupowe i indywidualne

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek    08:00 – 20:00
Sobota – Niedziela         Zamknięte

 

Kontakt

Tatrzańska 105, 93-279 Łódź
klinika@jim.org
https://klinikajim.epacjent.net.pl
Tel. +48 42 643 46 70

Masz pytania odnośnie diagnozy i terapii? Skontaktuj się z nami!
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam