KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

M-CHAT

Specjalisto!

Diagnozujesz dziecko pod kątem spektrum autyzmu? Rodzic lub opiekun zwraca się do Ciebie z konkretnymi kwestiami dotyczącymi podejrzenia autyzmu u dziecka?

Pobierz formularz M-CHAT-R, przygotowany przez nas w polskiej wersji. M-CHAT-R jest narzędziem, które powstało, aby umożliwić ocenę ryzyka wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu u dzieci w wieku od 16 do 30 miesięcy. Metoda badawcza narzędzia M-CHAT-R bazuje na obserwacji prawidłowości rozwoju dziecka w ramach rozwoju społecznego oraz umiejętności komunikowania się.

Właściwa diagnoza autyzmu postawiona we wczesnym okresie życia oraz odpowiednia terapia, ma kluczowy wpływ na dalszy rozwój dziecka i jego późniejsze funkcjonowanie. Bardzo często pierwsze objawy autyzmu nie są jednoznaczne, przez co lekarze je ignorują. Narzędzie M-CHAT-R pozwala odnieść się do sytuacji życia codziennego, którego elementy mogą zwiastować postawienie diagnozy w kierunku autyzmu.

Więcej informacji na temat kwestionariusza M-CHAT-R oraz możliwości korzystania z narzędzia dostępnych jest na stronie www.mchatscreen.com.

Uwaga! Przeprowadzenie testu u dzieci młodszych lub starszych niż we wskazanym zakresie może poskutkować fałszywym wynikiem.

Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam