KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Lepszy świat

RAZEM STWORZYMY LEPSZY ŚWIAT

DZIĘKI TERAPII JAŚ PRZESTAŁ SIĘ BAĆ KOLORU CZERWONEGO

Większość z nas odczuwa w przykry sposób jedynie bardzo głośne dźwięki, natomiast dzieci z autyzmem często mają nadwrażliwość słuchową i nie radzą sobie nawet z takimi dźwiękami jak szum odkurzacza, warkot silnika, czy płacz innych dzieci. Również niektóre kolory wywołują u nich dyskomfort, inne nawet ból. W Fundacji JiM pomagamy dzieciom radzić sobie z tą nadwrażliwością. Podczas terapii przyzwyczajamy je stopniowo do nowych dźwięków czy kolorów i odwrażliwiamy na te, których się obawiają. Każde dziecko ma indywidualny, dopasowany do swoich potrzeb program terapii.

KRZYŚ USPOKAJA SIĘ PRZYTULAJĄC SWOJEGO MISIA

Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często nie rozumieją emocji, nie są w stanie odczytywać i komunikować swoich uczuć. Nie potrafią odpowiednio reagować na emocje takie jak lęk czy strach. Bardzo często pojawiają się wtedy zachowania autoagresywne, takie jak uderzanie rękami lub kopanie w meble, ścianę, wyrywanie włosów, uderzanie rękami po głowie. W Fundacji  JiM są specjaliści, którzy potrafią przewidywać w jakich sytuacjach u dziecka mogą pojawić się zachowania autoagresywne, aby im zapobiec. Dzięki terapii dzieci uczą się jak zrozumieć i poradzić sobie z uczuciami oraz wyładować emocje w inny, bezpieczny dla nich sposób.

BASIA I JUSTYNKA ZAPRZYJAŹNIŁY SIĘ DZIĘKI TERAPII

Mogłoby się wydawać, że dzieci z autyzmem nie lubią kontaktu z innymi ludźmi, ale to nieprawda. Wynika to z ich problemów w sferze umiejętności społecznych. Nasze dzieci chciałyby mieć przyjaciół, ale nie potrafią bawić się z rówieśnikami. Jest to dla nich bardzo trudne ze względu na brak umiejętności komunikacji i budowania relacji. Podczas codziennej terapii w Fundacji JiM uczymy dzieci jak zaprosić do wspólnej zabawy, dzielić się zabawkami oraz bawić się w dużej grupie. Podczas zajęć uczymy porozumiewania się z innymi uczestnikami zabawy, czekania na swoja kolej oraz przestrzegania zasad, ale przede wszystkim jak nawiązywać przyjacielskie relacje.

KUBUŚ JUŻ NIE BOI SIĘ IŚĆ Z MAMĄ DO DENTYSTY

W Fundacji JiM rozumiemy, że dzieci z autyzmem nie lubią zmian. Ale wiemy także, że ich dorosłe życie będzie pełne nieprzewidywalnych sytuacji. Dlatego w ramach terapii przygotowujemy dzieci na to, że każdego dnia może je spotkać coś innego. Staramy się, aby każdy dzień wyglądał trochę inaczej. Wychodzimy z nimi do sklepu, jeździmy na wycieczki, zamieniamy plan dnia, kolejność zajęć, tak żeby dzieci przyzwyczaiły się do różnego rodzaju zmian i umiały sobie z nimi poradzić. Czasami odgrywamy scenki przedstawiające wizytę u fryzjera, fotografa lub dentysty po to, żeby nasze dzieci były przygotowane na różne sytuacje i wiedziały jak się w nich odnaleźć.

To dzięki dobrym ludziom, takim jak Ty, spełniamy marzenia dzieci z autyzmem. Możemy podarować im terapię, która jest dla nich jedyną szansą na samodzielność w przyszłości oraz lepsze i szczęśliwe życie. To od nas zależy jaki będzie los dzieci z autyzmem. Razem możemy zdziałać cuda. Razem stworzymy lepszy świat!

 

 

MAM AUTYZM.
POTRZEBUJĘ TWOJEJ POMOCY…

POMÓŻ MI

Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam