KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996
Najlepsze strategie wsparcia dziecka z ADHD w domu i w szkole PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE
Online
29.02.2024
17:00 - 18:00
- 0 PLN

Choć problem ADHD dotyka wielu osób – według szacunkowych danych w Polsce może żyć prawie milion dorosłych osób – to jednak ADHD najczęściej diagnozuje się u dzieci. I to właśnie im poświęcony będzie najbliższy webinar Fundacji JiM. Z zaproszoną ekspertką porozmawiamy nie tylko o diagnozie, ale także o skutecznych formach wsparcia zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, w dwóch kluczowych środowiskach –  w rodzinie i w szkole.

Webinar adresowany jest psychiatrów, psychologów, terapeutów i innych specjalistów, a także do innych osób zainteresowanych tematem ADHD – w szczególności rodziców i opiekunów dzieci z ADHD oraz osób neuroróżnorodnych.

Uczestnicy webinaru zdobędą wiedzę na temat skutecznych form wsparcia dla dzieci z ADHD.

Spotkanie będzie odbywać się za pośrednictwem platformy YouTube.

Organizator zapewnia tłumaczenie całego wydarzenia.

Link do spotkania zostanie przesłany na adres mailowy podany w zgłoszeniu najpóźniej 24h przed startem wydarzenia. 

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Osoba prowadząca
prof. Jana Kreppner Jest profesorem psychologii na Uniwersytecie w Southampton. Jej działalność naukowa koncentruje się na wpływie wczesnych doświadczeń na rozwój człowieka. Szczególnie interesuje ją rola doświadczeń związanych z relacjami, zwłaszcza opiekun-dziecko oraz relacjami rówieśniczymi/przyjacielskimi. Prof. Kreppner wykorzystuje uzyskaną wiedzę do opracowywania interwencji mających na celu wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży. Jej badania były wspierane przez wiodące instytucje finansujące badania naukowe w Wielkiej Brytanii, zarówno publiczne jak Economic and Social Research Council (ESRC) czy National Institute for Health and Care Research (NIHR), jak i prywatne – np. Waterloo Foundation oraz Welcome Trust. Jana posiada obszerne doświadczenie w prowadzeniu tzw. longitudinal studies (w uproszczeniu - długoterminowych) obejmujących dzieciństwo, adolescencję i młodzieńczy wiek dorosły. Jana obecnie uczestniczy w realizacji różnorodnych projektów o charakterze interdyscyplinarnym, łączących m.in. psychiatrię, neurologię dziecięcą, psychologię, edukację, polityki publiczne i prawo.
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam