KRS 0000127075
Skopiuj Skopiowano do schowka
KRS 0000127075
TeleJiM
789 288 996

Ruszyła kampania „Jestem neuroróżnorodn_”.

 

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zainaugurował dziś kampanię „Jestem neuroróżnorodn_”, której inicjatorem i organizatorem jest Fundacja JiM. To największa w Polsce ogólnopolska akcja informacyjna podnoszącą temat potencjału zawodowego osób w spektrum neuroróżnorodności – m.in. ADHD, autyzmu, dysleksji. MRiT objęło ją patronatem honorowym.

 

– Cieszę się, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii jest częścią tej kampanii – wspólnie możemy zrobić wiele dobrego zarówno dla osób neuroatypowych jak i pracodawców. To ważne, aby przedsiębiorcy zdawali sobie sprawę jak wiele do zespołu, organizacji czy firmy wnoszą osoby neuroatypowe. Pełne wykorzystanie ich potencjału, przyczyni się do rozwoju polskich firm i polskiej gospodarki – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

Według badań naukowych, nawet do 20 proc. osób ma umysły, które nie są typowe. Osoby te mają wiele wyjątkowych cech i predyspozycji, których pracodawcy często nie są świadomi. Są kreatywnymi i lojalnymi pracownikami, których potencjał zasługuje na docenienie.

– Osoby neuroatypowe są bardziej kreatywne, dostrzegają prawidłowości tam, gdzie inni jeszcze ich nie widzą, twórczo łączą z pozoru odległe fakty, pracują z pełną pasją. Czas dostrzec i uwolnić nasz potencjał! – mówi Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji JiM.

 

Kampania „Pracuję z pasją. Jestem neuroróżnorodn_”

„Jestem neuroróżnorodn_” to ogólnopolska kampania społeczna, skierowana do pracodawców. Jej celem jest promocja potencjału osób neuroróżnorodnych w społeczeństwie oraz zachęcenie przedsiębiorców do dostrzeżenia i rozwijania potencjału wszystkich pracowników. Wszystko po to, by polskie przedsiębiorstwa rozwijały się, miały przewagę konkurencyjną dzięki rzeszom lojalnych pracowników korzystających z tego, że są doceniani.

 

Fundacja JiM

Organizatorem kampanii jest Fundacja JiM. Misją fundacji jest tworzenie lepszego świata dla osób autystycznych i neuroróżnorodnych. Fundacja ma ponad 30 tys. członków ze wszystkich obszarów neuroróżnorodnosci. Organizuje kampanie społeczne poprawiające ich sytuację. Prowadzi również placówki edukacyjne oraz kliniki diagnozy i terapii, takie jak właśnie otwierana Autentyczna Przestrzeń w Warszawie.

Zobacz także
Ty też możesz pomóc Już 1 osoba na 100 jest w spektrum. Zmień życie osób autystycznych na lepsze. Pomagam